Rocksirkus.com

- Rundreise i god rock siden 2006

Praktisk informasjon om kvalitet, forsendelse, betaling etc finner du HER 

COVER ER GRADERT FØRST, SÅ PLATE.

Fargekodene & forklaringer:

BLÅ SKRIFT= Nylig lagt ut for salg / bytte

RESERVERT = Holdes av til en interessert kjøper etter avtale, inntil en uke

Singel = 7" eller 12" singel, les teksten nøye! 

ANBEFALES =Min anbefaling av ei plate jeg mener er blant de aller beste i sin sjanger ! Anbefalinger gjelder musikalsk innhold, ikke platens  stand. Se graderingene !

10CC - Bloody Tourists 1978 VG+/VG+ Phonogram NOR Utbrett OIS 50,- Essensiell klassiker. Svært populær da den kom ut, og låter fortsatt svært bra. Dreadlock Holiday kjenner de fleste (selv om de fleste også tror låten heter I Don't Like Reggae) 

Accept - Demons Night 198? EX+/NM- Victoria GER / SPA 150,- 3-LP Box bestående av albumene "Accept", "I'm a rebel" og "Restless and Wild". Tysklands svar på Judas Priest i fullt firsprang. Den ene vinylen er litt skjev, påvirker ikke spilling. Dette kan ha vært syden-gave til en kvisete Michael Jackson-fan, boksen har knapt nok vært åpnet... 2 timer herlig HeavyMetal fra første halvdel av 80-tallet.

AC/DC - Blow Up Your Video 1988 NM-/NM- Atlantic HOL 80,- Meget pent eksemplar.

Aerosmith - Classics Live II 1987 EX/EX+ CBS GER OIS 70,-

Aleksandersen, Åge - Dains me mæ 1982 EX/EX++ Norsk plateselskap, NOR Dbl utbrett 110,-

Allen, Daevid - The Death of Rock 1982 EX/EX Shanghai UK OIS 100,-  

Allman Brothers Band - Brothers And Sisters 1973 EX-/EX Capricorn FRA Utbrett 100,-Cover er litt oppskrapet i toppen. Sett bort fra dette ser det nesten nytt ut (ca NM). Vinyl spiller rimelig bra. Laminert utbrettcover, ser ut som en originalpressing dette. Flott sørstatsrock / blues. RESERVERT

Aphrodites Child - Best Of NM-/NM- 197 Mercury GER Utbrett 80,- Greske legender, mest kjent for det monumentale 666-albumet, regnet som et av Vertigo-labelens fineste mesterverk....

Argent - Nexus 1974 EX-/EX- Epic (gul label) HOL 90,- Flott orgel-dominert album som låner mye fra klassisk musikk. Argent hadde grei suksess med sin progrock på første halvdel av 70-tallet.

Animals, The - The Most of 19?? EX-/EX-MFP HOL 70,- Bra samlealbum som inneholder et vettugt utvalg av klassiske låter. Hollandsk vinyl, engelsk cover. Begge i god stand. Ser ikke noe årstall, tipper midt 70-tall.

Anthrax - I'm the Man 1987 EX-/EX Island GER 60,- Morsom mini-LP med bl.a tøff versjon av Sabbath Bloody Sabbath

Anthrax - P.O.T 1990 EX/EX- Island UK SOC 100,- Morsom og sjelden sak ! 12" maxi med 3 låter, cover blir en gigantisk poster i 6X LP-størrelse

Anti Nowhere League - The Perfect Crime 1987 EX+/EX+ GWR OIS 80,- Pent eksemplar av heftig skive. Stort, pompøst, punka, syntetisk, elektrisk... ANL var MYE i 1987. Låter tidvis som en slags forløper til Ramstein. ANBEFALES! 

Asia - Asia 1982 NM/NM- Geffen CAN OIS 70,- Solid lag med John Wetton (King Crimson), Carl Palmer (ELP) og Stewe Howe (Yes). Strøken skive.

Asia - Alpha 1983 Geffen EX/EX+ Geffen US OIS cut-out 60,-

Association, The - Greatest Hits 1968 EX/VG WB (Grønn label med rød W7 logo) 70,- US-psykedelia med sterke vokalharmonier og myke kanter. Litt barskere enn Beach Boys men mye i samme, solfylte gata. Original med pent cover og velbrukt vinyl.

Association, The - Stop Your Motor 1971 EX/EX WB (Grønn label) US cut-out 110,- Ganske mye Countryrock på deres 71-utgivelse. Amerikansk original i god stand.

Aztek Camera - Oblivious 1983 Rough Trade 12" 40,-

Baby Grand - Baby Grand 1977 EX+/EX+ Arista UK OIS kuttet hjørne 60,- Symfonisk poprock av det store, pompøse slaget, som en hybrid mellom Supertramp og Meat Loaf fra samme tid. Låter slett ikke ille. 

Basement 5 - In Dub 1980 VG+/VG+ Island UK 70,- Støyende, groovy, Dub-punk-reggae fra spennende band 

Beatles - Rubber Soul 1965 EX/NM- Parlophone UK RE 120,- 70-talls RE med laminert front. Pent cover og meget velholdt vinyl. Det var på dette albumet Beatles gikk fra å være snill pop til å bli et noe mer mystisk og mørkere ensemple. En suveren klassiker! ANBEFALES! RESERVERT

Beatles, The - Sgt. Peppers Lonely Heart Club Band 1967 NM/NM Parlaphone SWE Utbrett Insert RE 130,- Meget pen RE fra rundt 1980. Original insert med utklippsfigurer følger med. Unødvendig å si at denne plata ANBEFALES! RESERVERT

Beats International - Won't Talk About It 1990 NM-/EX- Go Beat! UK 30,-

Beau Brummels - 66 1966 VG+/VG+ WB ( Gull label ) Mono 120,-

Be-Bop Deluxe - Sunburst Finish 1976 EX-/EX- Harvest UK 90,- Et av de litt senere bandene på Harvest-labelen. UK original.

Betts, Dickey & The Great Southern 1977  EX/EX Arista UK OIS soc 70,- Gitarlegenden fra Allmann Brothers Band.

Billion Dollar Babies - Battle Axe 1977 VG+/EX- Polydor US Promo 100,- Resten av det originale Alice Cooper-band, minus Cooper og den ene gitaristen. Bredbeint glam-rock ikke ulikt de klassiske AC-skivene. Dette er en hvit label promo som ikke dukker opp så alt for ofte...

Bjørnstad, Ketil - Berget Det Blå 1974 VG(+)/VG(+) Philips NOR woc 120,- Bra jazz-skive med tidvis rock uttrykk.. Arild Andersen, Pål Thowsen, Jon Eberson og Knut Risnæs backer en ung Ketil Bjørnstad.

Bjørnstad, Ketil & Staangerensemblet - 30-årskrigen 1981 NM/NM Philips Dbl, utbrett, OIS, liten soc 150,- Meget pent eksemplar av energisk, teatralsk nyveiv-klassiker. ANBEFALES!

Black Sabbath - Sabotage 1975 VG+/VG+ WB US 80,- ANBEFALES! RESERVERT

Blondie - Plastic Letters 1978 NM-/NM- Chrysalis RE 80,- Strøkent eksemplar av meget sterkt album. Dette har vært min Blondie-favoritt i alle år, bandet veksler mellom fengende pop-linjer i Denis, via mye punka og rå saker til det poetiske, storslåtte i Bermuda Triangle, som låter nesten 70-talls heavyprog i sine tunge orgel/gitarpartier. ANBEFALES!

Blood, Sweat & Tears - New Blood 1972 EX/EX- CBS ( rødoransje label ) HOL Utbrett, insert ( brettet ) liten woc, liten soc 110,-

Blood, Sweat & Tears - No Sweat 1973 EX+/VG+ Utbrett Insert HOL (Rødoransje label) 70,- 

Blood, Sweat & Tears - Mirror Mirage 1974 VG(+)/VG CBS/Columbia US OIS soc 40,-

Blood, Sweat & Tears - New City 1975 EX-/VG CBS (rødoransje label) OIS HOL 50,-

Blues Brothers, The - The Best of 1981 EX+/EX+ Atlantic GER liten soc 70,-

Blues Magoos, The - Psychedelic Lollipop 1966 Mercury M/M 170- Ny og forseglet RE-utgivelse av legendarisk album. Tøff garasjepsychedelia med skarpe kanter som var svært trendsettende innen alternativ amerikansk rock i perioden 66/67.  ANBEFALES !

Boomtown Rats - Mary at the 4th Form 1977 EX-/EX- Ensign UK 40,- 

Boomtown Rats - Looking After No1 -/EX 1977 Ensign UK 7" 40,- BTR var faktisk et rimelig tøft punkband på denne tiden.

Bowie, David - Ziggy Stardust 1971 NM/EX EMI EEC Utbrett RE 90,- Klassiker! ANBEFALES!

Bowie, David - Diamond Dogs 1974 VG+/EX- RCA (grønn label) GER soc Insert 70,-

Bowie, David - Stage 1978 EX-/EX RCA US Dbl utbrett 110,-

Bowie, David - Changes two 1981 EX+/EX RCA UK 70,- RESERVERT

Bowie, David - Changes one 1983 VG/VG RCA GER 30,- Samlealbum med mye bra stoff! RESERVERT

Bragg, Billy - Between The Wars 1985 EX/EX- GO UK 7" 40,- 

Bragg, Billy - Greetings to the new brunette 1986 EX/EX- Go UK 7" 40,- Med Johnny Marr og Kirsty MacColl

Brazz Bros - Brazzy Landscapes 1986 NM-/NM+ Odin NOR 90,- 

Bread - The Best Of 1973 VG+/VG(+) Elektra ( butterfly label ) US Utbrett 70,- Flott, stemningsfull og akkustisk basert rock med svært bra låtmateriale

Brickell - Shooting Rubberbands at the Moon 1988 EX/NM- Geffen CAN drillhole OIS 60,- Sjarmerende dame med et av 80-tallets bedre pop-album, jazzete og uformelt. 

Browne, Jackson - The Pretender 1976 EX-/EX- UK Asylum UK OIS 70,- 70-tallsutgivelsene til Jackson er alltid flott musikk på en søndag. Ærlig, vakkert og melodiøst.

Browne, Jackson - Running On Empty 1977 EX/EX Asylum GER OIS Booklet 70,-

Browne, Severin - S/T 1973 EX-/EX Motown US OIS 70,- Liten cut-out, ellers pent eksemplar av debut-album utgitt på legendariske Motown. Man skulle tro (ut i fra musikken) at dette var en tvillingbror til Jackson Browne, men det er det vel ikke...?

Brunning Sunflower Band - Trackside Blues 1969 VG(+)/VG(+) Saga UK 250,- Samleobjekt fra den engelske blues-boomen i andre halvdel av 60-åra. Record Collector lister den til £40, mens popsike forteller om objekter solgt fra ca 300 til 900 kr i varierende kvalitet. Dette er et album du sjelden ser, og er en av godbitene jeg nå tar ut av egen samling på grunn av plassmangel. Vinyl spiller helt greit, med litt sus og knitring. Laminert cover er helt, med jevn slitasje. Liten sticker fra platebutikken på baksiden, + en liten flekk. Et greit objekt i bruksstand.

Bunky & Jake - LAMF 1969 VG+/VG- Mercury (rød label) US 60,- Ser denne omtales som både Acid Folk, Psych og "Early Freak Funk" av selgere på ebay. Vinylen har en liten hump ytterst, som er plagsom i kanskje 30 sekunder. En del knitring jevnt over, men selvsagt MYE billigere enn de typisk 30-40 dollar dene legges ut for på ebay.

Buckinghams, The - Time & Charges 1967 VG+/VG- Columbia US mono woc 60,- Tidstypisk pop-psykedelia med stort lydbilde. Goldmine $25. 

Bush, Kate - Lionheart 1978 NM-/EX+ VBS HOL OIS RE 80,- 

Bush, Kate - The Sensual World 1989 NM/NM- EMI GER OIS 80,- RESERVERT

Buzzcocks, The - The Legendary Buzzcocks (live N.Y 1979) 1979 EX/NM- GEM 160,- Sjelden, men velkjent Bootleg. OK lyd. Utgitt i kun 1000 eks. Buzzcocks var av de "originale" førstegenerasjonspunkerne, tøft band!

Cale, J.J - Trobadour 1976 EX/EX- Ariston IT RE OIS 60,-

Campbell, Jimmy - Half Baked 1970 EX/EX- Vertigo (spiral label) US Utbrett lite drillhole 180,- US original-pressing på legendariske Vertigo, god stand!

Carmel - Sally 1986 EX/EX London 12" 30,-

Carmen - Fandangos in Space  1974 EX+/EX+ ABC US Utbrett ( hvit label promo ) 200,- Ettertraktet sigøyner-prog -album med Jethro Tull-bassisten John Glascock.

Carmen - Fandangos in Space 1973 EX+/EX+ Regal Z (Rød label) UK Utbrett 275,- Samme album som over, men dette er den engelske utgaven, som de fleste samlere jakter på. Meget pent eksemplar.

Chicago - Chicago VI 1973 NM-/VG+ Columbia utbrett 70,- Førstepress med lekkert gummitrykk på cover. Oppsiktsvekkende god stand på papir og trykk her, har nok vært oppbevart i plastcover siden dag en. Vinyl spiller OK, ca VG+. 

China Crisis - Dificult Shapes... 1982 EX/EX Virgin UK OIS 50,- 

Clapton, Eric - Backless 1978 VG+/VG+ RSO UK Utbrett 50,- 

Clapton, Eric - Slowhand VG+/VG+ RSO SWE Utbrett 50,-

Clapton, Eric - Money and Cigarettes 1983 EX/EX Duck GER OIS 60,-

Clarke, John Cooper - Live 1979 Epic UK 80,- Morsom 10" på blank vinyl. Inneholder punka poesi. 

Clapton, Eric - Money and Cigarettes 1983 NM-/NM- Duck US OIS liten cut-out 70,- Cover og vinyl nesten som ny. Shrinkwrap sitter fortsatt på coveret. Vanskelig å finne penere eksemplar enn dette. 

Clash - Give' Em Enough Rope 1978 EX-/NM- HOL soc 70,- Nice Price-sticker på cover, ellers uten merknader. Andreskiva til The Clash, låter veldig tøft! RESERVERT

Clayton, Lee - The Dream Goes 1981 EX/EX Capitol HOL 60,-

Clayton, Lee - Naked Child 1979 Capitol GER 70,- Særdeles sterk rock-skive med rufsete, elektriske country-kanter. ANBEFALES!

Cohen, Leonard - Live Songs 1973 VG+/VG(+) CBS (Rødoransje label) HOL 50,-

Cohen, Leonard - Various Positions 1984 VG+/VG+ CBS HOL 50,-

Cohen, Leonard - I'm Your Man 1988 EX+/EX CBS HOL soc 60,-

Cole, Lloyd - Rattlesnakes 1984 NM-/NM- Polydor UK OIS 70,- 

Collins, Dave & Ansell - Double Barell 1971 VG+/VG(+) Big Tree (gul/rød label) 90,- Noe knitring, men spiller helt greit. Ikke veldig vanlig å se denne herlige reggae-skiva. Dansbar, naiv og svingende rytmer, morsom sak! Står til $40 i Goldmine. RESERVERT

Colosseum - Valentyne Suite 1969 VG(+)/VG(+) Island (pink rim) HOL Utbrett soc 100,- Meget tidlig RE på Pink Rim Island, lisensiert av Bronze for det hollandske markedet. Vinyl spiller OK, med noe knitring på roligere partier. Cover har tilbudsklistremerke på front, samt en liten navnesticker bak. Seamsplit i rygg. Dette er et fantastisk heavyprog-album, krydret med svingende jazz-elementer. Opprinnelig utgitt på Vertigo, og som vanlig betyr det høye priser. Valentyne Suite var faktisk det aller første albumet som ble utgitt da Philips startet Vertigo-labelen i 1969. Strøkne engelske førstepressinger ligger nå på 4-500 kroner ANBEFALES!

Cooder, Ry - Ry Cooder 1970 NM-/NM- Reprise UK GER RE 80,- Meget sterk debut fra levende legende. ANBEFALES!

Cooder, Ry - Crossroads 1986 EX/EX WB CAN drillhole 70,- Velkjent filmmusikk med en blues-sulten Cooder i storform. 

Cooper, Alice - Love it to Death 1971 VG(+)/VG(+) WB GER RE 40,- Udødelig klassiker. Her i en godt brukt RE-press, men spiller gjennom uten alt for mye peiskos. ANBEFALES!

Cooper, Alice - Goes to Hell 1976 VG+/EX WB ( Burbank label ) UK OIS 80,-

Cooper, Alice - Special Forces 1981 EX+/EX+ WB US 60,- Ørliten cut i coveret.

Cooper, Alice - Trash 1989 VG+/G- Epic GRATIS bulk som vanskeliggjør spilling av første kutt. Resten spiller greit gjennom.  Om noen vil ha den, er den gratis.... (fortrinnsvis sammen med andre plater, eller henting. Det vil være galskap at du betaler porto BARE for denne ;-) RESERVERT

Cooper, Alice - The Beast Of 1989 NM-/EX WB GER OIS 90,- Samleskive basert på stoff 1971-1975 i pen stand.

Cooke, Sam - Wonderful World 1986 EX/EX RCA UK 4-spors 12" 40,-

Cope, Julian - World Shut Your Mouth 1984 EX/EX- Island UK? 7" 30,- 

Costello, Elvis - Trust 1981 EX-/EX F-Beat OIS 70,- ANBEFALES!

Costello, Elvis - Punch The Clock 1983 EX+/EX+ F-Beat NOR OIS soc 70,-

Costello, Elvis - Everyday I write the Book 1983 EX-/EX+ F-beat UK 12" maxi 60,-

Cowboy Killers - Sweet 1997 EX+/EX Rockaway Records 7" 60,- Særdeles obskur og hjemmelaget sak fra Hardcore/Punkband. Vet ingenting om de, tipper skiva er kjøpt på konsert i England. Samlerobjekt for samlere! Ensidig singel med lite vedlegg.

Costello, Elvis - Mighty Like a Rose 1991 EX/NM- WB GER OIS 70,- Nok en nydelig langspiller fra Elvis.

Cranner, Alf - Almuens Opera 1970 EX+/EX+ Nor-Disc NOR 90,- Klassisk album i norsk visehistorie! Her er både skillingsviser og Prøysen-stoff

Cream - Disraeli Gears 1967 VG/VG Atco (Lilla/brun label) US 110,- Velbrukt amerikaner. Total seamsplit oppe og nede, men dette synes ikke når albumet ligger i plastcoveret. Vinyl kom seg etter en rens, spiller nå som en fin VG, noe knepp og knitter kan høres. Originalen på lilla/brun label er et fint objekt, eksemplarer i EX/EX vil jeg tro er gode for rundt 300,- Dette er utvilsomt en sterk kandidat til verdens 100 beste rockskiver, tung blues, pre heavyrock. ANBEFALES!

Cream - Goodbye 1969 VG+/VG Polydor CAN 90,- Gammel Mono (førstepress?) med katalognr 543.024 Noe knitring, men spiller ok gjennom. Tøff skive!

Croce, Jim - You Don't Mess Around With Jim 1971NM-/NM- Vertigo UK Utbrett RE 100,- Tidlig RE på UFO-label. Originalt matt, ulaminert utbrettcover. Denne kom opprinnelig på Vertigo Spiral, hvorav originalen er svært ettertraktet. Ganske uvanlig musikalsk innhold til Vertigo å være, da dette er tøff countryrock som låter hel-amerikansk og støvete så det holder. Referanser til både The Band og Byrds på dette albumet. Ei flott skive i meget god stand! RESERVERT

Cross Country - S/T 1973 VG(+)/VG(+) Atco US Utbrett 60,- Sjarmerende sak i folk/country-gata.

Cutler, Ivor - Dandruff 1974 NM-/EX Virgin (grønn/rød label) UK 80,-

Cutler, Ivor - The Peel Sessions 1989 NM-/NM- Strange Fruit UK 12" med 12 korte låter fra selveste Cutler 60,-

Damned, The - Lovesong 1979 EX-/VG(+) Chiswick UK 7" 40,- 

Dave Clarke Five, The - Greatest Hits 1973 VG/VG Epic (gul label) US 40,- Denne står av en eller annen grunn til $40 i Goldmine, men jeg synes den dukker opp stadig vekk..

Deep Purple - Machine Head 1972 EX/EX WB (olivengrønn label) US Utbrett insert 160,- Mega-klassiker i pen stand. Dette må da være DP's aller mest fullendte studioalbum, et hårstrå foran Burn og In Rock..? Pen amerikansk original komplett med stort tekst-vedlegg. ANBEFALES! RESERVERT

Deep Purple - Stormbringer 1974 VG+/EX WB US toc cut-out 70,- Tidløs klassiker! Vinyl spiller bra, men en tear på baksiden av coveret trekker helhetsinntrykket noe ned.

De Lillos - Før Var Det Morsomt Med Sne 1987 EX/EX Sonet NOR OIS 170,- Klassiker på BLANK vinyl.

Depeche Mode - Music for the Masses 1987 EX+/EX+ Mute HOL OIS 70,-

Derek & The Dominos - Layla and other assorted Love Songs 1970 EX+/EX-  Dbl Utbrett Polydor GER 150,- Laminert cover. Klassiker med bl.a Eric Clapton og Duane Allman. ANBEFALES ! 

Dire Straits - Communique 1979 VG+/VG+ Vertigo NOR OIS 50,- 

Dire Straits - Making Movies 1980 VG+/EX Vertigo NOR OIS 50,- 

Dire Straits - Alchemy 1984 NM-/NM- Vertigo HOL Dbl utbrett 100,- Meget pent eksemplar, og denne liveskiva dukker på langt nær opp så ofte som studioplatene....

Dire Straits - Brothers In Arms 1985 NM-/VG+ Vertigo HOL OIS 50,-

Dire Straits - On Every Street 1991NM-/NM- Vertigo UK OIS 80,- Ikke så lett å finne på vinyl, CD-bølgen velter for fullt innover landet på denne tiden. Dette eksemplaret er meget pent!

Diverse Artister - The Harvest Bag 1971 VG+/VG+ Harvest UK soc 110,- Velkjent samlealbum som byr på den ene progressive perlen etter den andre. Her dukker bl.a Edgar Broughton og Roy Harper opp. Mye fint her!

Diverse Artister - Floor Shakers 1983 EX/EX Kent 60,- Fin samling med høyst dansbar soul/funk fra sent 60 og tidlig 70-tall. 

Diverse Artister - The Flower Fed Buffaloes 1988 M-/NM+ Rough Trade UK 90,- Hyggelig samleplate med div indie/alternativ-band som Camper Van Beethoven, Opal og Miracle Legion. Felles for alle må være at de har hørt mye på The Velvet Underground....

Diverse Artister - Supergroups Vol 2 1970 VG+/VG+ Polydor UK liten woc 100,- Dette er en av mange samleplater som plateselskapene ga ut for å promotere nye band i den "progressive" eksplosjonen på slutten av 60-tallet. Disse "samplerne" har blitt fine samleobekter med stigende pris, og inneholder ofte svært mye bra musikk. Særlig morsomt med de glemte artistene som dukker opp innimellom de store. På dette albumet finner du bl.a The Savage Rose, Taste, John Mayall og Ginger Bakers Air Force.

Div. Artister - The World of Blues Power Vol 2 1970 VG/VG(+) Decca ( lyseblå label ) UK woc, soc 80,- Se omtale over. Her er det progressiv blues, repressentert ved bl.a Savoy Brown, Ten Years After og Keef Hartley.

Diverse Artister - The Rise of the Phoenix 198? EX/EX Optimum UK 60,- Alternativ-samler, frontes av bl.a The Farm og Levellers. Mye tøft fra den engelske undergrunnen her. Ser ikke årstall på skiva, men ville tippet sent 80-tall. 

Diverse Artister - The Age of Atlantic 1970 EX-/VG+ Atlantic AUS rød/lilla label utbrett 120,- Mer progressive toner samlet på et album. Denne gangen repressentert ved bl.a Yes, Led Zeppelin, MC-5 og Allman Brothers.

Diverse Artister - Motown Chartbusters Volume 3 1969 VG+/VG+ Motown UK 110,- Engelsk originalpressing (flipback cover). Stilig sølvdesign på coveret, og musikken sitter som et skudd (Marvin Gaye, Supremes, Temptations m.fl.) 

Diverse Artister - The Originals 1986 EX/EX- Towerbell UK dbl utbrett 110,- Meget sterk dobbel samle-LP med det meste av det store innen amerikansk 60-tallssoul. James Brown, Supremes, Isac Hayes, Stevie Wonder +++ 

Donovan - The World Of 19?? VG+/VG(+) Marble Arch UK, liten woc, wol, sol 50,- Flott samlealbum på tykk vinyl, laminert flipbackcover. Tipper ca 1970. Spiller ganske ok, tjener sikkert på en rens.

Doors, The - Waiting For the Sun 1969 NM/NM- Elektra (Butterfly label) GER RE 110,-  

Doors, The - Morrison Hotel 1970 NM/NM Elektra GER RE 110,- Strøken RE fra 80-tallet

Doors, The - Best Of 1976 EX/EX Elektra UK 100,- Fin samling med tøft låtutvalg! 

Dub War / Cowboy Killers - 12" Split 19?? NM-/NM- 110,- Fet punkmetall-sak. Hjemmelaget cover og svært begrenset opplag fra Walisiske undergrunnsrockere. 1-sisdig 12" med 4 låter. 

Dum Dum Boys - Pstereo 1990 NM/NM- CBS HOL Utbrett 150,- Strøkent eksemplar av norsk klassiker. ANBEFALES!

Dr. Feelgood - Encore EP 1 

Dury, Ian - Hit Me With Your Rythm Stick 1978 EX/VG(+) Stiff UK 7" 30,- 

Dury, Ian - What A Waste 1978 EX-/VG(+) Stiff UK 7" 30,-

Dury, Ian - Reasons to be cheerful prt 3 1979 EX/EX- Stiff UK 12" 40,-

Dury, Ian - Do It Yourself 1979 VG+/VG+ Stiff NOR soc woc 50,- Tøff fyr som låner fra både punk og reggae/ska for å skape sitt eget, slentrende uttrykk. 

Dylan, Bob - Bob Dylans Greatest Hits 1967 NM/EX- CBS HOL RE 60,- Pent eksemplar, RE på rød label

Dylan, Bob - Dylan 1973 EX-/EX- CBS HOL Soc 60,- Nice Price-sticker på cover.

Dylan, Bob - Planet Waves 1974 EX/VG+ Asylum US cut 70,-

Dylan. Bob - Slow Train Coming 1978 EX/VG+ Columbia US OIS 60,- 

Dylan, Bob - Shot Of Love 1981 VG+/VG+ CBS HOL OIS 50,- 

Eagles, The - Hotel California 1976 NM-/VG+ Asylum GER OIS Utbrett RE 60,-

Earle, Steve - Exit O 1987 EX-/NM- MCA US 70,- Liten cut-out i cover. Røff Countryrocklegende.

Ebba Grön - Kärlek & Uppror 1981 EX-/EX Mistlur SWE Insert liten woc 120,- Endelig litt Ebba til folket! Nordens tøffeste punkband. Noe seamsplit i bunn av cover, ellers i god stand. ANBEFALES! RESERVERT

Edward Bear - S/T 1973 EX-/EX Capitol US 70,- Hyggelig folkrock-inspirert trio med amerikanske klanger.

Emerson, Lake & Palmer - ELP 1970 EX-/EX- Cotillon US 110,- Frisk debut fra muskelsterkt band! ANBEFALES! 

Emerson, Lake & Palmer - Pictures at an Exhibition 1972 EX-/VG+ Cotillon US Utbrett 100,- 

Emerson, Lake & Palmer - Trilogy 1972 EX+/EX(+) Cotillon US Utbrett 120,- Pen amerikansk original. Promo-sticker på cover, ørliten cut-out i ryggen.

Everything But The Girl - Eden 1984 NM/NM- Blancoynegro GER 60,- Bra debut fra sofistikert pop-band med sterke jazz-influenser, låter langt mer tidløst enn hva året 1984 vanligvis bød på. 

Fairport Convention - Full House 1970 EX-/EX- Island (Pink "I") FRA Utbrett soc 325,- Sjelden fransk original på ettertraktet rosa label. Laminert utbrettcover. Cover og vinyl er i ganske så pen stand, men det sitter en navnesticker oppe i venstre hjørne på cover. Dette var bandets femte utgivelse, og den siste med Richard Thompson på gitar. Flott skive som anbefales alle som er glad i folk-inspirert rock med mye tøft arbeid på strengeinstrumentene. ANBEFALES!

Fairfield Parlour - From Home To Home 1970 M-/NM+ Get Back IT Dbl, utbrett, OIS 300,- Flott RE fra 2000. Originalen kom på Vertigo Spiral, og er i dag et typisk tusenkroners-objekt. Denne forseggjorte RE-pressingen er dobbel, i motsetning til den enkle originalen. Det betyr bonusstoff! 10 år gammel sak, som har vært i mitt eie siden den var ny, og fremstår som strøken. Flott psykedelia, og et fint samleobjekt i seg selv. Bandet gjorde også fin suksess noen år tidligere som Kaleidoscope.

Farm, The - Groovy Train EX+/EX+ Produce FRA 7" 30,-

Firesign Theatre, The - Waiting For The Electrician 1968 EX-/EX- Columbia US 90,- Merkelig sak. Monthy Python-aktig, mest spoken words, men noe musikk innimellom. 

Flax - Monster Tapes 1980 EX-/EX- Harvest SWE 130,- Legendarisk norsk klassiker. Selv om året var 1980, var Flax håpløst fortapt i 70-tallets heavyprogressive stilretning. Tungt inspirert av alt fra tidlig Deep Purple via gitardominert rock som UFO og ikke minst gammelt Genesis og Yes, låter dette kuler og krutt. Blytunge gitarer, massevis av keyboards og fløyte, og et tungt komp fra Willy Bendiksen og Jørun Bøgeberg. Dette låter som noe som er innspilt i 1974! ANBEFALES! RESERVERT

Fleetwood Mac - The History Of 1978 EX/EX CBS HOL Dbl Utbrett 100,-

Focus - Moving Waves 1972 VG+/VG(+) Sire US 70,- Fet heavyprog, inneholder deres aller mest kjente, "Hocus Pocus". Litt knitring høres, først og fremst på de roligere partiene. En rens vil nok kunne hjelpe, synlig støv, særlig på side 2.

Focus - Mother Focus 1975 NM-/EX- Polydor GER 90,- Original i pen stand

Forbert, Steve - Little Stevie Orbit 1980 EX+/EX+ Epic UK 70,- Kanskje ikke så mange som husker Forbert i dag, men han var i alle fall en ung og lovende amerikaner som rundt '80 ble kalt "den nye Dylan" . Plata her låter fortsatt bra!

Förklädd Gud - Jazz i Sverige 1977 1977 EX/EX Caprice 130,- Ganske tøft gjort av svenske rikskonsertene å la 77-utgaven av Jazz i Sverige tilfalle noe så alternativt som Förklädd Gud. En sprek blanding av jazz, rock og samtidsmusikk. Bandet står sammen med bl.a Amon Duul, King Crimson og Can på Nurse With Wounds-listen  

Flock - Dinasour Swamp 1970 EX/EX- Columbia ( rød label ) US Utbrett promo-strip 130,- Knallrock ! Pent eksemplar, men har svær Promo-strip på coveret.

F.M./u.k - Indiscreet 1986 EX/EX Portrait  US 30,- overdådig pompøs 80-talls powerrock / softmetall. 

Franklin, Aretha - I Say A Little Prayer 1968/1972 -/VG+ Atlantic UK 30,- 

Free - All Right Now 1970 VG/VG Island (palme label) UK 7" Rosa Island Company-sleeve 40,-   

Gasolin - Killin' Time 1978 EX-/EX+ CBS HOL woc 90,- 

Gabriel, Peter - Peter Gabriel ( 1978 ) EX-/EX Charisma UK insert soc liten woc 60,

Gaye, Marvin - Sexual Healing 1982 EX/EX- CBS UK 7" 30,- 

Geils, J Band - Bloodshot 1973 EX+/EX- Atlantic UK soc 60,- Høyoktan Rock'n'Roll-skive. Låter tøft, og låter bra! Jeg har merket meg at stiften hopper over en rille på første låt, men ikke sikkert dette gjelder alle spillere. Bortsett fra dette er vinylen meget bra.

Genesis - Nursery Cryme 1971 NM/NM Philips GER Utbrett RE 120,- Oppsiktsvekkende pen stand på denne, som anslagsvis er fra sent 70-tall. Et fantastisk album som virkelig plasserer Genesis nærme toppen av mye fantastisk 70-tallsrock. ANBEFALES! 

Genesis - Foxtrot 1972 EX+/VG+ Charisma HOL utbrett 80,- Går inflasjon i Anbefalings-stempelet her nå, men det er klin umulig å rangere Genesis fra trespass til Selling England. Fire fantastiske skiver alle sammen. Dette er en 70-tallspressing, antageligvis fra andre halvdel av tiåret.  ANBEFALES!

Genesis - Selling England By The Pound 1973 EX+/EX- It Utbrett 100,- Morsom italiensk utgave med tekster oversatt til Italiensk inne i coveret. ANBEFALES! 

Genesis - The Best Of 1975 EX/EX- Charisma NOR woc 250,- Sjeldent og ettratraktet objekt, da denne KUN ble utgitt i Norge. Går jevnt  for 4-500 i utlandet. Flott samleskive med fet musikk er det også... God pris på denne, koster 300-400 i butikken og på messer her til lands :-)

Genesis - A Trick of The Tail 1975 VG+/EX Charisma HOL Utbrett soc woc 60,- Første uten Gabriel, noe mer moderat enn Lamb Lies Down, men fortsatt progressivt nok til at ihuga prog-fans synes dette låter fint. Phil Collins imponerer stort som bandets nye vokalist, og Genesis leverer sitt siste virkelig gode rock-album. ANBEFALES! 

Gilmour, David - About Face 1984 EX-/EX- Columbia US OIS 80,- Litt av et lag han har med seg her, bl.a. Jon Lord, Bob Ezrin, Steve Winwood og Roy Harper...

Glitter, Gary - "Glitter" 1972 EX/EX- Bell US Utbrett 90,- At GG er en tvilsom type hersker det vel ingen tvil om, men ingen glam-samling er komplette uten hans tidlige 70-tallsplater. Vinyl og cover i god stand, men varighet er skrevet i liten skrift bak låtene inne i coveret.  

Gong - You 1974 EX/VG+ Virgin (grønn/rød label) IT 120,-  Her er et ok eksemplar av deres fantastiske 74-album You, som er regnet som det siste i Radio Gnome-trilogien. Fargerik progressiv fantasirock! Litt knitring på roligere partier forekommer.

Gong - Planet Gong 1978 EX-/EX- Charly UK 100,- Morsom live-sak med opptak fra 1977. Jeg skriver Gong, men riktig betegnelse er vel egentlig Allen/Smyth med de de kalte Here and Now Band. Uansett mer klassisk GONG enn noe annet som benyttet navnet mot slutten av 70-tallet.

Golden Earring - Moontan 1974 EX-/EX- MCA US 100,- Litt småknitring på rolige partier, men denne spiller ganske så bra. Ringwear på baksiden av cover. Ellers OK. Dette er vel det niende albumet til Golden Earring, som inkluderer deres store hit Radar Love. Bandet startet midt på 60-tallet, og er vel nærmest en hellig institusjon hjemme i Nederland. Ved utgivelsen av Moontan fremstod de som et smart, drivende hardrockband, jeg er fristet til å kalle de et europeisk Blue Öyster Cult. Musikken er klassisk tungrock, melodiøs og renskåren, med en og annen bluesreferanse. Coveret på US-utgaven er annerledes enn på europeisk utgave. ANBEFALES!

Goodbye Mr MacKenzie - The Rattler 1986 NM-/EX Jewel UK 7" 60,-

Goodman, Jerry & Hammer, Jan - Like Children 1974 VG(+)/VG(+) Nemperor US 70,- US original av fargerikt og fengende album. Folkemusikk, jazz og hevayrock sydd sammen til en prog/fusion-pakke. 

Grand Funk - Survival 1971 EX/VG Capitol US (limegrønn label) Drillhole 50,- Vinyl har en bulk, som gjør at min stift hopper over en rille eller to på side 1. Ellers merkes bare noe støy fra denne skavanken, som strekker seg noen minutter inn på vinylen. Ser man bort fra dette, spiller plata VG+ eller bedre.

Grand Funk - Shinin' On 1974 VG+/VG+  SAS 80,-

Guess Who, The - Rockin' 1972 VG+/EX- RCA (oransje label) US Utbrett 130,- US-original dynaflex-pressing. Fet hardrock med boogie og blues-innslag.

Guns'n'Roses - Appetite for Destruction 1987 EX+/EX Geffen HOL OIS 100,- Selvsagt med det originale coveret. Klassiker i ganske så pen stand.  RESERVERT

Guns'n'Roses - Use Your Illusion 1 1991 EX/EX GER Dbl, 2X OIS 120,- RESERVERT

Guns'n'Roses - Use Your Illusion 2 1991 EX-/VG+ GER dbl 2X OIS 100,- RESERVERT

Hagen, Nina - NunSexMonkRock 1982 EX/NM- CBS HOL OIS 80,- Jeg liker Nina Hagen! Det er noe herlig fandenivoldsk og pirrende med denne vindskjeve, teatralske og pompøse garasjepunken. ANBEFALES!

Hacket, Steve - Please Don't Touch 1978 EX+/EX+ Charisma UK 50,- Pent eksemplar av Genesis-gitaristens andre soloalbum.

Hamarlund, Jan - Befriade Från Skolan 1972 VG/VG(+) Silence SWE 120,- Litt peiskos må påregnes, men spiller OK. Dette er debuten til Hammarlund, en lavmælt og vakker skive, med proggens sedvanlige politiske tilsnitt. Flere Kebnekajse-medlemmer bidrar som musikere på albumet, som slett ikke er av de vanligste i svenske-kassene.

Hamarlund, Jan - Landet jag är van vid 1976 VG+/VG+ Silence SWE insert 110,- Trivelig folk/singer songwriter på den ettertraktede kult-labelen Silence

Happy The Man - Happy The Man 1977 EX+/EX OIS Arista US cut-out 130,- Et av ganske få amerikanske prog-band med typisk engelsk sound. Dette er Canterbury og Camel-inspirert så det holder. Dette er gruppas debut, og et selvsagt objekt for alle prog-samlere.

Hawkwind - Repeat Performance 1980 EX+/EX Charisma UK 90,-  RESERVERT

Heaven 17 - Fascist Groove Thang 1981 EX-/EX- BEF UK 40,- 

Helloween - Keeper of the seventh keys part II VG+/VG+ Noise OIS Utbrett 70,- Hårete klassiker fra 80-tallet. 

Hendrix, Jimi - Electric Ladyland part 1 1968 EX(-)/VG Track UK 140,- Laminert cover i god stand, uten rifter, skrift eller stickers. Vinylen er velbrukt, men spiller greit. Hørbar knitring må likevel påregnes. Strøkne utgaver på UK Track (EX/EX) går for ca 350,-  

Hendrix, Jimi - That Special Sound (with Curtis Knight) 19?? VG+/VG(+) Interdisc SWE 90,- tidlig 70-talls-sak.

Hendrix, Jimi - Stone Free 1980 EX/EX Polydor UK 90,- 

Hermans, Hermits - Blaze 1967 VG+/VG+ MGM US (sort label, regnbuefarget MGM) 80,-

Hermans Hermits - XX (greatest Hits) 1973 VG/VG Abco US Dbl Utbrett 40,-

Hofseth, Bendik - IX EX/EX 1991 Sony HOL OIS 90,- Med bl.a Eivind Aarseth, Knut Reiersrud og Tony Levin.

Hollies, The - Greatest 1968 VG(+)/VG(+) Parlophone UK 100,- Gammel best-of med laminert flip-back cover. Litt woc bak på cover.

Hooker, John Lee - Tantalizing with the blues 1982 EX/EX MCA UK 80,- Live 1965-1971, mye tøft! RESERVERT

Hookfoot - Communication 1973 EX/EX- A&M US Utbrett 90,- Engelsk band, mest kjent for musikernes stadige besøk på Elton Johns plateinnspillinger først på 70-tallet. Hookfoot spilte renskåren, klassisk rock. På dette albumet beveger de seg tidvis i samme landskap som Grand Funk Railroad gjorde på samme tid.

Hoola Bandoola Band - Garanterat Individuell 1971 VG+/VG+ MNW SWE Utbrett 100,- Debuten til legendarisk raddis-band. RESERVERT

Hoola Bandoola Band - På Väg 1973 EX-/EX- MNW SWE Bookler 130,- Rimelig pen, komplett med booklet RESERVERT

Hothouse Flowers - People 1988 NM/EX London UK OIS 50,- 

Housemartins, The - Think For a Minute 1986 NM-/EX- GO UK 12" 40,-

Housemartins, The - Caravan of Love 1986 NM/EX GO UK 12" 40,-

Housemartins, The - Happy Hour 1986 EX+/EX+ GO UK 12" 40,-

Housemartins, The - The People Who... 1987 NM/NM- GO UK OIS 70,- 

Isac, Gregory - All I Have is Love 1980 EX/VG+ Trojan UK 60,- Reggae-soul. 

Imperiet - Synd 1986 EX/EX- Mistlur SWE Utbrett OIS 80,- Stort album fra meget solid band! ANBEFALES! RESERVERT

Innocence, The - The Innocence 1967 VG+/EX(-) Kama Sutra (gul label) US drillhole woc 120,- Melodiøs, feelgood pop-psykedelia. Står til $20 i Goldmine. Pen vinyl!

Iron Butterfly - In-A-Gadda-Da-Vida 1968 EX-/EX- Atco ( gul label ) US 120,- Klassisk mesterverk, et av 60-tallets tøffeste album. Essensielt uansett om du samler prog, psychedelia eller tidlig tungrock. Vinyl spiller meget greit, cover er også  pent ANBEFALES !

Iron Butterfly - Live 1970 EX/EX Atco US 90,- 1981-RE fra "Original Rock Classics-serien". Tøft og særegent pre-heavy-band, med mye vox-orgel og sterk, dramatisk vokal.

Iron Maiden - The Number of the Beast 1982 EX/EX EMI HOL soc OIS 120,- ANBEFALES! 

Isley Brothers, The - 3+3 1973 VG/EX Epic UK toc 50,- Funky ensemble! 

Jackson, Joe - Body and Soul 1984 EX/EX A&M HOL OIS 70,- 

Jam, The - Dig The New Breed 1982 NM/NM Polydor UK 90,- Fet live-skive fra The Jam, Mod-punk under ledelse av Paul Weller.

Jam, The - Strange Town 1979 EX/VG+ Polydor FRA/UK 40,- 

Jam, The - That's Entertainment 1980 -/EX- Polydor UK 7" 40,-

Jefferson Airplane - After Bathing At Baxters 1967 VG(+)/VG(+) RCA US Utbrett OIS 100,- Stereoutgave med original sort label. Knallfet psych-skive som for mange er selve definisjonen på amerikansk syrerock. Min favoritt med Airplane! Velbrukt originalpressing, men absolutt i god spillbar stand. Ikke så ofte å se for salg. ANBEFALES! RESERVERT

Jethro Tull - This Was 1968 EX-/VG+ Island (rosa label) DK Utbrett 275,- Jeg tror denne er dansk, alternativet er Sverige (på grunn av NCB-logoen). Research sier DK, men ta det med et lite forbehold. Dette er en hyggelig førstepress på rosa label, med sort/oransje (Pink Eye) label, slik det skal være. Laminert utbrettcover i god stand, men med et lite navn skrevet inne i coveret (1x1 cm). Vinyl spiller veldig greit, en solid VG+. Fint samleobjekjt på ettertraktet label, og en tøff skive (Jethro Tulls debut, om du skulle være i tvil).

Jethro Tull - Aqualung 1971 EX-/VG+ Sonet (rød label) Utbrett soc woc 110,- Disse gamle Sonet-utgivelsene er ganske sjarmerende. Strukturert, men tynnere cover enn US-utgivelsen. Vedlegget er omgjort til innerpose med tekster. Navn på cover med tusj og klistremerke, men bortsett fra det er cover velholdt. Vinyl spiller veldig greit. Original pressing, sansynligvis fra Sverige. ANBEFALES!

Jethro Tull - A Passion Play 1973 EX/EX-  Chrysalis (grønn label) US Utbrett Booklet 160,- Ganske så pen original med teaterheftet på plass inne i utbretten. Bandets aller mest progressive og ambisisøse verk.

Jethro Tull - Warchild 1974 EX/EX Chrysalis (grønn label) US OIS 110,- US original i god stand 

Jethro Tull - Minstrel In The Gallery 1975 EX/EX Chrysalis (grønn label) US OIS 110,- US Original i god stand.

Jethro Tull - Too Old To Rock'n'Roll 1976 EX/EX Chrysalis (blå-hvit label) Utbrett soc 90,-

Jethro Tull - Stormwatch 1979 VG+/EX- Chrysalis NOR OIS toc woc 70,- 

Jethro Tull - "A" 1980 EX+/EX Chrysalis (blå/hvit label) US OIS 80,- 

Jethro Tull - Broadsword And The Beast 1982 NM-/NM-  Chrysalis (blå/hvit label) US OIS 90,- 

Jethro Tull - Under Wraps 1984 VG+/EX Chrysalis US OIS 60,- 

Jethro Tull - Crest of a Knave 1987 NM/NM- Chrysalis SWE OIS 70,- Temmelig Strøkent album, men litt bulkete label på side A og noen flekker på innercover.

JoBoxers - Just Got Lucky 1983 -/EX- Boxx UK 7" 40,- 

Johansen, Bjørn - Take One 1987 EX+/EX+Odin OIS 70,-  Saxofonjazz

Jokke og Valentinerne - Et Hundeliv 1987 VG+/VG+ JEPS NOR Insert Utbrett 550,- At ei jokke-skive i anstendig stand er verdt en tusenlapp, er det ingen tvil om. Det finnes utallige eksempler på at +/- 1000,- er prisen disse oppnår på QXL. Her er et eksemplar med noen små skjønnhetsfeil og "45% rabatt". En tear inne i coveret på ca 1x10 cm. Et lite felt (ca 1x5 cm) er skåret ut fra coverets innside, og tegneserien er revet av en tynn stripe på siste blad, nederst i kanten.Tegneserien ligger løst inne i coveret. ANBEFALES!

Jokke og Valentinerne - III 1990 VG+/EX Sonet insert 700,- Komplett med tegneserie. Denne holder NM. Cover har litt bruksslitasje, men er uten rifter/skriblerier. En sterk VG+. Vinyl spiller bra.

Joplin, Janis - Pearl 1971 EX-/EX+ CBS (oransje/gul label) HOL 70,-

Joplin, Janis - Greatest Hits 1975 EX/EX CBS UK (oransje/gul label) 70,-

Judas Priest - Sin After Sin 1977 EX-/EX+ CBS HOL 70,-

Judas Priest - Unleashed In The East 1979 VG+/VG+ CBS HOL 60,- 

Judas Priest - British Steel 1980 EX-/VG+ CBS HOL 60,- Bandets aller mest klassiske LP. ANBEFALES!

Judas Priest - Point of Entry 1981 VG+/EX CBS HOL OIS 70,-

Judas Priest - Screaming for Vengeance 1982 NM-/NM- CBS HOL OIS 90,- Sjeldent pent eksemplar av denne fete klassikeren! ANBEFALES!

Judas Priest - Defenders of the Faith 1984 EX/EX CBS HOL OIS 70,- Min personlige Priest-favoritt! ANBEFALES!

Judas Priest - Turbo 1986 EX+/EX+ CBS HOL OIS liyen soc 80,- 

Kanter, Paul & Grace Slick - Sunfighter 1971 VG/VG Grunt US Utbrett 70,- US Original. "Hr & Fru Jefferson Airplane" Ikke at de var gift, men de frontet bandet sammen. Ellers medvirker også andre Airplane-folk, samt Crosby, Nash og Jerry Garcia på albumet, og det låter selvsagt bra. Kuttet hjørne og noe ringwear på cover, ellers er det i grei stand. Noe knitring i vinyl, spiller greit.

Karthago - Rock'n'Roll Testament 1975 VG+/VG Bacilus GER Gimmix utbrett 80,- Sjelden original av album som kanskje først og fremst er kjent fordi EX-Jethro Tull-medlem Glenn Cornick basser på plata. Spor 1 side A spiller ikke bra (stiften hopper), ellers er albumet i grei stand. Rock med heavy og progressive innslag.

King, B.B - The Best Of 1973 VG+/VG+ Probe UK 80,- UK Original

Kingsmen, The - Volume III 1965 EX-/EX- Wand (mono) US liten woc 130,-  Tidstypisk midt 60-tallsrock. Goldmine $25.

Kinks, The - Soap Opera 1975 RCA US Utbrett 100,- 

Kiss - Unmasked 1980 EX-/EX Casablanca 80,-

Kjelsberg, Sverre - Etter Mørketid 1979 VG(+)/VG+ MAI NOR 80,-

Lang, K.D - Absolute Torch & Twang 1989 NM/NM Sire GER OIS 70,-

Larsen, Kim - 231045-0637 1979 EX-/EX- CBS HOL 60,- 

Late, James - Fulton Fish Market 1971 VG/VG Metromedia Utbrett Gimmix Cover PROMO 60,- Amerikansk singer/songwriter

Led Zeppelin - The Song Remains The Same 1976 VG+/EX(-) SwanSong US Dbl Utbrett Booklet 140,- RESERVERT

Lee, Alvin  Band - Free Fall 1980 EX-/NM- Atlantic US 60,- Ten Years After-sjefen.

Lee Jones, Rickie - Pirates 1981 EX/EX WB GER OIS 60,- 

Lighthouse - Thoughts of Movin' On 1971 EX-/VG+ GRT CAN Utbrett woc 110,- Utgitt på Vertigo Swirl i Europa, og et av labelens mer vriene (og kostbare) objekter. I USA og Canada kom den på GRT med annet cover. Vi snakker om progrock med sterke innslag av jazz, funk og soul. Bra plate fra et tøft band! Navn på cover, ellers er dette helt og pent. Sporadisk sus og litt knitring i vinylen, men spiller helt greit gjennom.

Lille Frøens Saxofonkvatett - 4 Menn 1986 EX/NM- Odin NOR 80,- 

Linn County - Proud Flesh Soothseer 1968 VG+/VG+ Mercury US Utbrett drillhole 150,- Meget fet heavy-psych med orgel og fuzzgitarer. Fet skive! ANBEFALES!

Lumbago - Alt og Litt Ekstra 1980 EX-/EX- Polydor GER Liten toc OIS 150,- Norsk nyveiv-klassiker! ANBEFALES!

Lundell, Ulf - Kär och Galen 1982 EX-/EX- Sweetheart SWE OIS Insert 70,- Pent eksemplar av klassiker fra Sveriges svar på Bruce Springsteen

Lynyrd Skynyrd - Free Bird 1976 MCA UK 12" 60,- 

Magna Carta - Seasons 1971NM-/EX Dunhill US Utbrett drillhole 150,- Flott eksemplar av lunt og koselig folk-album. Låter som en småpsykedelisk og forsiktig prog-utgave av Simon And Garfunkel. Rick Wakeman bidrar med uforglemmelig 10-sekunders Hammond-solo på Ring of Stone. Amerikansk Original (Kom på Vertigo Spiral i England).  ANBEFALES!

Magna Carta - Putting it Back Togheter 1976 EX(-)/EX GTO GER woc 80,-

Malcolm X - No Sell Out 1984 EX/EX- Tommy Boy 7" 40,- 

Mamas & Papas - 16 of their Greatest Hits 1969 NM-/NM- MCA GER RE 60,-

Man - The Golden our of 1973 VG+/VG(+) PYE UK soc 80,- Som en herlig blanding av Cream og tidlig Pink Floyd kom Man fra Wales med et par friske album på slutten av 60-tallet. Her krysses heavyrock, prog, blues og psykedelia til en ganske så tøff greie. Mange av dere er i målgruppen for å like dette! Noe knitring, men gammelt Man-stoff er sjelden greie på vinyl, også på samlealbum som denne. 14 låter! Utover på 70-tallet ble bandet kjedeligere, men det er en helt annen historie...

Mannheim Steamroller - Fresh Aire II 1977 NM-/EX- American Gramaphone US 80,- Svært klassisk-påvirket prog-ensemble. Litt i samme gata som både Gryphon og ELO. Låter ganske lett og poppa til tider, men har en del svært overbevisende synth-arbeid, og er alt i alt et temmelig fengende album.

Mannfred Manns Earth Band - Chance 1980 EX+/VG+ Bronze GER 50,- Noe av det siste MMEB gjorde som virkelig er verdt å lytte til. Enkelte ting er ganske poppa, mens andre ting i god rocka 70-tallstradisjon. Gode låter, og mye fine synth-detaljer.  RESERVERT

Marillion - Real To Reel 1984 EX-/VG+ EMI HOL 60,- Knallfin Live-skive fra bra band! Viderefører soundet til 70-tallets Genesis utover på 80-tallet, for oss som liker at det er litt dramatikk i musikken. ANBEFALES!

Marillion - Fugazi 1984 NM/EX EMI GER Utbrett 70,-

Marillion - Misplaced Childhood 1985 EX/VG+ EMI HOL Utbrett soc 60,-

Marillion - Clutching At Straws 1987 NM/EX EMI GER OIS 70,-

Marley, Bob - Exodus 1977 VG+/EX- Island UK OIS soc 70,-

Marley, Bob - Kaya 1978 EX-/VG+ Island SWE 60,-

Marley, Bob - Survival 1979 EX+/EX Island SWE 70,-

Masse, Paul - Motels & Stations 19?? VG(+)/VG+ Liberty US 50,- Tipper denne er utgitt ca 70. Singer/Songwriter  

Matthews, Ian - If You Saw thro' my Eyes 1971 VG+/VG+ Vertigo (Spiral label) Utbrett US lite drillhole 100,- Denne er soleklar på min personlige topp 100-liste av utgitte album. Varm, lun folkrock fra tidligere Fairport-medlem. Mange gromme musikere medvirker, bl.a Sandy Denny, Richard Thompson og Keith Tippett. Det virker som om amerikanerne har teppebombet lille Norge med originalpressinger av dette albumet (vi fikk sikkert alt sammen som lå på lager). Selv jeg som driver småskala-pushing på hobbybasis har hatt 4-5 eksemplarer de siste årene (men så er da også dette et album jeg gjerne er på utkikk etter, siden "alle" må ha et, og jeg tar jobben med å misjonere). ANBEFALES!

Matthews, Ian - Go For Broke 1976 EX-/EX CBS HOL 60,-

Mayfield, Curtis- Short Eyes (soundtrack) 1977 EX/EX Curtom UK 70,- 

Mayall, John - The Blues Alone 1967 VG+/VG++ Ace of Clubs UK 175,- laminert cover.  UK original med blått "stereo" inner & hull på baksiden av cover.

Mayall, John - The Turning Point 1969 VG+/VG+ Polydor GER 140,- Tysk original, laminert cover. Rester av navnesticker på cover, men denne ser ut som kan fjernes enkelt.

Mayal, John - USA Union 1970 VG+/VG(+) Polydor US Utbrett liten soc, liten toc 100,- US Original

Mayall, John - The World of 1970 VG/VG+ Decca ( lys blå label ) UK woc soc 70,- UK Original, en del skriblerier bak på cover, navnelapp foran.

Mc Cartney, Paul & Wings - Band on the Run 1973 VG+-/VG+ EMI UK OIS 60,- Et av de beste Ex-Beatles albumene! ANBEFALES!

McKenzie, Scott - The Voice Of 1967 EX/EX- Ode US 90,- Står faktisk til $25 i Goldmine... 

McLean, Don - Vincent 1972 -/VG+ Liberty UK 7" 30,- 

Members, The - The Sound of the Suburbs 1979 EX-/VG+ Virgin UK 7" 40,- Klassisk punk. 

Members, The - Offshore Banking Business 1979 EX/VG+ Virgin UK 7" 40,-

Midnight Oil - Blue Sky Mining 1989 NM/NM- CBS HOL OIS 50,- Snart på tide at vi gir Midnight Oil litt annerkjennelse? De låt da vitterlig minst like bra som eksempelvis R.E.M? Jeg liker i alle fall bandet godt. Gode låter, tøffe detaljer og ikke helt ødelagt av 80-tallets begredelige klangmaskiner og trendy produsenter med høyt hår og trange bukser i lys denim.

Modern Lovers - The Morning of our Lives 1977 -/VG+ Berkerley UK 7" 30,-

Mohawks, The - The Champ 1968 NM-/VG+ PAMA UK 7" RE 40,- RE fra 1987. Psyko danselåt! RESERVERT

Moody Blues - Days of Future Passed 1968 VG+/VG Deram (stor deram-logo) US 80,- Noe knitring må påregnes, men etter 41 år er vel ikke annet å regne med...

Moody Blues - In Search of the Lost Chord 1968 EX-/VG- Deram UK utbrett liten soc, liten woc 80,- "Deramic Sound" label. Laminert utbrettcover. Svært bra album som er en av de store klassikerne innen UK-psykedelia sammen med Small Faces' Nut Gone Flake og debuten til Pink Floyd. Cover er alder tatt i betraktning velholdt, en del sus/knitring i vinylen.  ANBEFALES!

Moody Blues - A Question Of Balance 1970 VG/VG(+) Threshold US Utbrett 60,- US original.

Moody Blues - Seventh Sojourn 1972 EX-/EX+ Threshold UK Utbrett, insert 100,- Pen engelsk original.

Moody Blues, The - Asi son The Moody Blues 1974 EX-/VG+ Threshold SPA Dbl, utbrett, liten woc, liten soc 100,- Spansk ( og rimelig sjelden ) best-of med stoff fra de 7 første albumene. Her er det mye og glede seg over ! Spiller nesten EX.

Moody Blues - Octave 1978 VG+/VG Decca UK 30,-

Moore, Gary - Live At The Marquee 1984/1987 VG+/EX+ Jet UK 60,- RESERVERT

Morning Glory - Two Suns Worth 1968 EX-/EX- Fontana US (lyseblå label) drillhole 120,- Jefferson Airplane-klingende psych-rock med ganske skarpe kanter. 

Mott The Hoople - Greatest Hits 1976 EX/EX- CBS UK 70,-

Mungo Jerry - S/T 1971 EX/EX- Janus US Utbrett liten cut i hjørnet 100,- Pent eksemplar av klassisk album som baserer seg på en passe rølpete Rag'n'Roll, mest kjent for In The Summertime, som åpner B-siden.

Nationalteatern - Livet Är En Fest 1974 VG/VG+ MNW SWE Booklet 90,- Ikke strøken, men absolutt spillbar. Komplett med booklet, og denne er tilnærmet strøken. Dette var bandets andre album, og deres store gjennombrudd i Sverige. Tøff skive! ANBEFALES! RESERVERT

Nationalteatern - Kåldolmar och Kalsipper 1976 EX-/VG+ MNW SWE Dbl, utbrett, Booklet 130,-

Nationalteatern - Röverkungens Ö 1980 VG/VG(+) Nackswing SWE OIS 50,- Et av deres aller, aller største øyeblikk. Vinylen har en ripe som ser stygg ut over siste låt på side A, men som ikke betyr all verden ved spilling. ANBEFALES!

Nationalteatern - Röverkungens Ö 1980 EX-/VG+ Nackswing SWE OIS 90,- Som over, men i klart bedre stand. ANBEFALES! RESERVERT

Nazareth - Razamanaz 1973 VG(+)/VG(+) A&M US Utbrett 40,- Bandets beste? Låter som en frika utgave av Led Zeppelin, spilles HØYT! ANBEFALES!

Nazareth - Play'N'the Game 1976 EX-/EX- Sahara 70,-

Nektar - Remember The Future 1974 EX(-)/EX- Passport US Utbrett 130,- Nektar var fire engelskmenn som bosatt seg i Tyskland og leverte en håndfull album med solide progrock. Det er melodiøst, som i de mer "pene" partiene hos King Crimson, samt at Yes og Genesis høres gjennom det meste av albumet. Remember The Future har også en litt funky snert jeg liker godt, og mest av alt låter dette bare som Nektar selv. Ei skive jeg har hørt mye på tidligere, og da denne dubletten dukket opp, ble det et hyggelig gjennhør. ANBEFALES! 

New Birth, The - Behold The Mighty Army 1977 EX+/EX+ WB US liten cut-out 90,- Svært heftig funk/soul-skive som bør kunne få selv den sinteste rocker til kaste lengselsfulle blikk i retning dansegulvet. Jeg bør kanskje ikke si det høyt, men jeg har faktisk en viss samlerinteresse selv av de mest funky danseskivene fra andre halvdel av 70-tallet. Disse står selvsagt isolert i fra min daglige "rock-samling", men jeg forventer at anledningen en dag kommer, hvor jeg har bruk for disse. Dette eksemplaret er dermed en dublett... 

New Colony Six - Attacking a straw man 1969 NM-/NM  Mercury US 200,- Her veksler det fra orkestrert psych-pop til rocka riff med  prog-elementer. Dette eksemplaret er som nytt, et lite drill-hole i coveret. US original.

Newman, Gary - Telekon 1980 NM-/EX+ Atco US OIS 80,- Klassisk Synth-Rock, en av de virkelig store pionerene. Mørkt og punka, tøft og catchy i et skikkelig syntetisk univers.

New Order - Cermony 1981 -/VG(+) Fac 7" 30,- 

New Order - Procession 1981 -/VG(+) Fac 7" 30,-

New Order - Temptation 1982 -/VG+ Fac UK 7" 40,- 

New Order - Confusion 1983 EX/EX Fac BEL 12" 80,- Rimelig sjelden sak med en neve remixer.

Nice, The - The Best of The Nice 197? VG+/VG+ Immediate ( hvit label ) GER 80,- Ikke noe år på denne samleplata, heller. Nice er blant de aller viktigste tidlige prog-bandene, forløper til ELP.

Nice, The - Hang on to a Dream 19?? EX/EX Emidisc HOL/GER 100,- Fet samleplate, trolig fra rundt '70. The Nice er essensielle for alle som liker prog og psychedelia, gjør deg klar for Keith Emersons første store lekegrind...

Nine Nine Nine - 13th Floor Madness 1983 EX+/VG+ Albion UK 50,- Gamle punk-helter

Nitty Gritty Dirt Band - Will The Circle Be Unbroken  vol 2 1989 NM/NM- Universal US 4X OIS PROMO 275,- Spesielt og morsomt objekt! Så vidt jeg vet, var dette en dobbel LP. Her foreligger den som box, med fire vinylplater, det vil si dobbelt opp. Ikke vet jeg hvorfor, men med tanke på at dette er en PROMO, var det kanskje ment å skulle deles innad i en redaksjon eller radiostasjon? Pen stand, og mye bra country med gjester som Johnny Cash, Emmylou Harris, John Hiatt, Levon Helm og Roger Mc Guinn.

Nitzer Ebb - Control I am here 1988 NM-/NM- Mute UK 60,- Fet 12" med 3 låter fra mørkt elektro-rock-orkester som i alle fal jeg har har hatt mye glede av å lytte til de siste 20 åra.

Noice - Tonårsdrømmar 1979 EX+/EX+ Sonet SWE liten woc 70,- Sjarmerende, punka rock fra ungt svensk band. 

Norrbottens Järn - Drömmarnas Värld 1975 VG+/VG+ Manifest SWE 80,- Sterkt sjarmerende og ganske fengende progg-skive. NJ huset blant annet Ted Ström (Contact) og Maria Rosèn. Skiva inneholder en hel del tøft gitararbeid og kul rytmikk, i tillegg til gode tekster. Har vært en god følgesvenn i over 15 år og en aldri så liten favoritt fra den svenske 70-tallsscenen. Nå fant jeg et mint eksemplar på ei svensk messe, da går denne videre. ANBEFALES! RESERVERT

Norwegian Big Band Meets Bob Florence  - S/T1986 NM/NM Odin 80,-

Nugent, Ted - Penetrator 1984 EX/EX Atlantic GER OIS 60,- 

O'connor, Sinead - I Want Your (Hands on Me) 19?? -/EX Ensign PROMO 12" 40,-

Oldfield, Mike - Discovery 1984 NM/EX Virgin GER OIS 60,-

Otway, John & Wild Willy Barrett - Really Free 1977 -/VG+ Polydor UK 7" 40,-

Outsiders, The - Time won't let me 1966 VG(+)/VG Capitol US WOC 80,- Klassisk 60-talls beat, med sterk vokal og mye bra harmonier. Goldmine $25 for denne monoutgaven.

Ozbourne, Ozzy - Bark At The Moon 1983 EX+/NM- Epic HOL OIS 80,- Klassiker i god stand.

Ozbourne, Ozzy - The Ultimate Sin 1986 EX-/EX- CBS HOL soc toc 70,-

Papa Brittle - Obey. Consume. Marry and Reproduce 1992 EX/EX Agit Prop FRA Insert 80,- Obskur tøffing! Et sted mellom dansegulvets dampende beats og industrimetallens støyende bakgater. Dukket opp fra en samling jeg overtok i fjor, låter temmelig tøft!

Parker, Graham & The Rumour - The Best Of 1980 EX/EX Vertigo UK 80,- Fet, energisk rock som både låter som noe som kunne kommet fra fra Stiff-gjengen (Costello, Dury), Alex Harvey og den mer voldsomme punken. Materialet er fra 76-79.

Pasadenas - Tribute 1988 -/EX CBS 12" 40,- Nok en 12"-sak med funky, dansbare saker med soul/funk-inspirasjon. Særlig mer vet jeg ikke...

Passport - Infinity Machine 1976EX+/EX+ Atco GER 80,- Funk-prog-jazz fra tysk band. Strøken plate.

Penetration - Come Into The Open 1979 EX/VG+ Virgin UK 7" 50,- Punka power-rock med kvinnelig vokal. 

Petty, Tom & The Heartbreakers - Southern Accents 1985 NM/EX+ MCA GER 70,- Pent eksemplar, med glanset & embossed cover. RESERVERT

PFM - Jetlag 1977 EX/VG+ Manticore UK OIS 90,- Italias mest kjente prog-band.

Pink Floyd - Atom Heart Mother 1970 EX-/VG(+) Harvest UK Utbrett liten woc RE 100,- EMI-logo på label, men originalt matt cover skulle vel bety noe sånt som RE fra først på 70-tallet. Noe knitring på roligere partier.

Pink Floyd - Atom Heart Mother 1970 NM-/EX Mobil Fidelity Utbrett 900,- Den særdeles sjeldne MFSL-pressingen på 200 gram vinyl, med flott utbrettcover, limited og nummerert. Albumet er meget velholdt, men noe svak sus kan høres mellom låter og på de aller roligste partier. Bør forsvare graderingen EX uten problemer. Cover er uten lyter, kun med ørsmå spor av bruk. Albumet går typisk for 8-1200 kroner internasjonalt. The Garden hadde et eksemplar for salg, priset til 2000,- Dan's Records i Washington har en til $175.  Byttehandel kan være aktuelt! Et eksemplar i EX/EX gikk på QXL i mai 2010 for 1300 kr.

Pink Floyd - Relics 1971 EX-/EX- MFP UK 80,- Tidlig RE med hvitt/rosa cover. Inneholder låter fra 67-69.

Pink Floyd - Obscured by Clouds 1972 EX-/EX- Harvest UK 150,- Matt, svakt strukturert cover med avrundede hjørner. Original Harvest innerpose. Rundt klistremerke på 2x2 cm på cover (fra butikk), ellers meget pent eksemplar. UK Original.

Pink Floyd - The Dark Side of The Moon 1973 EX(-)/EX(-) EMI FIL 110,- Pent eksemplar av udødelig klassiker. Uvanlig Filipinsk pressing med Bandnavn og albumtittel i store blå bokstaver på det kjente coveret. ANBEFALES!

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon 1973 VG+/VG+ Capitol US Utbrett RE 70,- Litt småknitring må du leve med, men det er heller støv/fingermerker enn riper, så en rens kan kanskje hjelpe.

Pink Floyd - A Nice Pair 1973 VG(+)/VG(+) Harvest UK Dbl Utbrett 2X OIS woc 110,- UK Original. De to første PF-LP'ene utgitt i ny innpakning i '73. 

Pink Floyd - Another Brick in the Wall pt 2 1979 -/EX- EMI UK 7" 40,-

Pink Floyd - The Final Cut 1983 EX/VG+ HOL utbrett 70,-

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason 1987 NM-/EX EMI HOL Utbrett OIS 110,-

Pink Floyd - Delicate Sound of Thunder 1988 EX/EX EMI GER Dbl Utbrett soc 2XOIS 170,- PF-fansen var ofte tidlig ute med å anskaffe CD-spiller, og denne skiva er langt mer sjelden på vinyl enn eksempelvis final cut fra '83. Her er et eksemplar i ganske så pen stand, til en pris du har råd til. Litt smårusk på de aller roligste partiene, og prislapp på baksiden av coveret er vel eneste å anmerke. ANBEFALES!

Pioners, The - Let Your Yeah be Yeah 1971 -/VG- Trojan UK 7" 10,- Morsom soul-reggae for dansegulvet. Slitt&billig. RESERVERT

Police, The - Zenyatta Mondatta 1980 VG+/VG(+) A&M OIS liten soc 30,-

Police, The - Synchronicity 1983 EX/EX- A&M HOL OIS 50,- 

Pogues, The - Fiesta 1988 NM/EX Pogue UK 12" 60,- 

Pogues, The - Jacks Heroes 1990 NM/EX WEA UK 12" 60,- 

Pop, Iggy - Zombie Birdhouse 1982 EX-/EX- Animal/Chrysalis UK liten woc, wol 70,- Tøff skive!

Pop, Iggy - Blah Blah Blah 1986 EX/EX+ A&M GER OIS soc 70,-

Pop, Iggy - Instinct 1988 EX-/EX- A&M US ? 70,-

Prima Vera - Brakara 1978 VG+/VG+ RCA NOR Utbrett booklet 110,- Den mest klassiske av de alle! Obligatorisk i alle hjem. 8-siders booklet sitter fortsatt på plass.

Public Image LTD - Public Image 1978 VG+/VG+ Virgin UK 7" Virgin Company-sleeve 40,- 

Pucket, Gary & Union Gap - Woman, Woman 1968 EX(-)/VG Columbia (rød 360 label) Stereo 130,- Cover temmelig pent, relativt jevn knitring i vinylen, men absolutt spillbar. Står til $40 i Goldmine 

Queen - A night At the Opera 1975 VG+/VG+ EMI UK Utbrett OIS 70,- Limrester etter sticker på cover, litt fillete innercover. Vinyl spiller greit. Engelsk originalpressing av dette som utvilsomt er et av rock-historiens 100 beste album. En nytelse å snurre denne skiva hver gang. Spilles høyt! ANBEFALES!

Queen - Jazz 1978 VG+/EX- EMI SWE Utbrett OIS 70,- Fet skive. Ikke jazz, men pompøs, skarp og svært god rock. ANBEFALES! 

Raga Rockers - The Return of Raga Rockers 1983 EX/VG+ SAM SWE OIS 150,- Sjelden og ettrtraktet, Ragas debut står som en påle i Norsk Rock. Dette hadde vært en skive til 300 kroner ++ om det ikke var for en ting. Vinylen er noe skjev, slik at den suser litt i "bulken" på hver runde. Derfor synes jeg den ikke kan graderes bedre enn totalt VG+. ANBEFALES!

Raga Rockers - Maskiner 1984 EX/EX Intence OIS 250,- Ragas beste, ifølge bandets egen nettside... Låter knall! ANBEFALES!

Raga Rockers - Varme Dager 1986 NM-/VG+ Intence OIS 140,- Fra samme eier som Return Of, oppbevart på samme måte, samme lille ujevnhet i vinylen (men denne spiller hakket bedre enn Return of..), og samme gode pris. Altså, denne spiller helt OK. Litt sus høres, men det er i all hovedsak mellom låtene. Coveret er som nytt, innercoveret er på plass, og plata i seg selv er dødsfet! ANBEFALES! 

Rare Earth - Get Ready 1969 EX/VG+ Rare Earth GER 110,- Første RE fra '70. Herlig jam-orientert rock med elementer fra både psych, hardrock, soul og prog. Side 2 inneholder 1 lang låt på over 20 minutter, så du skjønner omtrent hvor landet ligger... 

Rainbow - Long Live Rock'n'Roll 1978 NM/EX Polydor HOL 80,- Fet klassiker, som står som en bauta i tungrocken. Meget pent eksemplar.  ANBEFALES! 

Rainbow - On Stage 1977 EX/EX Polydor/Oyster US Dbl utbrett 2X OIS 130,-  pent eksemplar av udødelig live-klassiker. Engelsk original. ANBEFALES!

 Ramones - Pinhead 1977 -/VG+ Sire UK 7" 60,- 

Rea, Chris - Dancing With Strangers 1987 NM/NM Magnet GER OIS 50,- 

Redding, Otis - Sittin on the Dock of the Bay 1966 EX/EX- Old Gold RE 7" 30,- RESERVERT

Redskins - Keep On Keepin On! 19?? EX+/EX Decca 12" 50,- 

Reed, Lou - Live 1975 EX/EX RCA (grønn label) UK RE 80,-

Rejoice ! - Rejoice ! VG++/EX- 1969 Dunhill US 100,- Artig folk/psych-skive som dukker opp fra tid til annen. Inneholder bl.a en cover av Jefferson Airplanes High flying bird. US Original.

R.E.M - Lifes Rich Pageant 1986 VG+/VG+ IRS UK 50,- 

Renaissance - Turn of the Cards 1974 VG+/EX Sire US 110,- Sterk folk-prog-plate fra bra band. Kvinnelig vokal. 

Richard Twice - S/T 1969 VG+/VG+ Philips US Promostempel 90,- Us original. Pop/rock med innslag av både folk, prog, psykedelia og brassrock. Flotte vokalharmonier! 

Righthose Brothers, The - You've Lost That Lovin' Feeling 1964 EX/VG(+) Old Gold UK 7" RE fra '84 20,-

Rhinoceros - S/T 1968 VG(+)/VG(-) Elektra (Rød label med stor "E") US Utbrett soc 70,- Tidstypisk hard psykedelia-blues. Låter bra! Dette eksemplaret er velbrukt og gammelt, går billig. Knitrer en del, men ingen hakk. Tror det er snakk om en tidlig RE fra 69/70. 

Robinson, Smokey - The - The Tears of my Clown 1967 VG+/VG+ Motown RE 7" 30,- I company-sleeve

Robinson, Tom - Rising Free 1978 VG+/VG+ Virgin UK 7" 40,- 4-spors live EP fra band som virkelig låt bra på denne tiden.

Robinson, Tom Band - Up Against The Wall 1978 EX/VG+ EMI UK 7" 40,- 

Robinson, Tom Band - 2-4-6-8 Motorway 1977 VG(+)/VG(+) EMI UK 7" 20,- 

Robinson, Tom - Never Gonna Fall In Love Again 1979 EX-/VG(+) EMI UK 7" 30,-

Robinson, Tom - War Baby 1983 EX/VG+ Panic UK woc 7" 20,-

Robinson, Tom Band - Power In The Darkness 1978 VG+/EX- EMI UK OIS 70,- Fet, melodiøs og punka Rock'n'Roll. ANBEFALES!

Robinson, Tom Band - TRB Two 1979 NM/NM EMI SWE OIS 80,-

Rolling Stones - Its Only Rock'n'Roll 1974 EX-/EX- RS US OIS soc 80,- 

Rolling Stones - Black and Blue 1976 EX-/EX(-) Utbrett OIS Rolling Stones US 80,-

Rolling Stones - Still Life 1982 EX/EX(-) Utbrett OIS Rolling Stones HOL 70,-

Rossington Collins Band - Anytime Anyplace Anywhere 1980 NM-/EX+ MCA CAN Utbrett 80,- Ex Lynyrd Skynyrd. Bass, keyboards og 2X gitar er i alle fall Skynyrd-folk. Sterk kvinnelig vokalist, og bandet ligger meget tett opp til LS. Bra skive i temmelig strøken stand! 

Roatary Connection - Alladin 1968 VG/VG Cadet US 100,- Psykedelia-soul med mye lyd! Pene eksemplarer bør være gode for 250-300 kroner. Plata her er velbrukt, og knitring må påregnes. Rimelig sjelden sak fra tøft band.

Rush - Grace Under Preasure 1984 EX+/EX+ Mercury HOL OIS liten woc soc 70,- 

Ruts - Babylons Burning 1979 EX/VG Virgin UK 7" 60,- Denne knitrer litt, men for et band! Hadde nesten glemt hvor tøft Ruts faktisk låt... Nå må jeg på gjenoppdagelsesferd i egne LP-hyller kjenner jeg.

Ruts - Starting The Rude Boys 1980 EX/VG+ Virgin UK 7" 40,-

Ruts - Shine On Me 1980 EX/EX- Virgin UK 7" 50,-

Santana - Santana 1969 EX/VG CBS (oransje label) UK soc 60,- Tidlig RE med ulaminert cover, original oransje label (matrix i vinylen tror jeg stemmer med førstepress på denne). Santanas 3-4 første album låter utvilsomt fett, debuten er intet unntak. ANBEFALES!

Santana - Abraxas 1970 EX/EX- CBS HOL (Gul/oransje label) Utbrett RE 80,- Av mange regnet for å være Santanas beste. Her er det mye fint å glede seg over, både på gitar, orgel, bass og perkusjon. Inneholder knall-versjonen av Black Magick Woman. ANBEFALES!

Santana - III 1971 EX/VG(+) CBS (oransje label) Hol Utbrett 90,- Hollandsk original.En del knitring side A.  B-siden spiller ca VG+.

Santana / Miles - Live 1972 EX/VG+ CBS (oransje label) UK Utbrett soc 110,- Flott live-skive fra Santana og Buddy Miles. Engelsk vinyl, som ligger i Hollandsk cover (som bare har mikroskopiske forskjeller i fra det engelske). Originalpressing med oransje label.

Savage Rose - Dødens Triumf 1972 EX-/VG+ Polydor GER 110,- Litt småknitring, men spiller helt greit. Savage Rose var Danmarks store progressive rockeband på 70-tallet, med et heftig soul-preg.

Saw Doctors, The - If this is Rock'n'Roll... 1991 NM-/NM- Solid OIS Insert 80,- Fin folkpop-punk et sted mellom Pogues og Waterboys

Schaffer, Janne - Katharsis 1976 VG+/EX- CBS UK 80,- Fin fusion / prog fra velkjent svensk gitarist. 

Scorpions - Blackout 1982 NM/EX+ EMI/Harvest GER/HOL OIS 70,- Et av 80-tallets aller, aller feteste åpningskutt gjør dette albumet til et må-ha-objekt. Meget pent eksemplar.

Sex Pistols - Never Mind The Bollocks 1977 EX+/VG+ Virgin GER RE 80,-

Sex Pistols - Some Product / Carri On 1979 NM/EX Virgin 80,- Pussig sak som i hovedsak består av intervjusnutter og radiostoff med musikk i bakgrunnen.

Sex Pistols - The Great Rock'n'Roll Swindle 1979 VG+/VG Virgin UK am-ex-cover 7" 40,-

Sex Pistols - C'mon Everybody 1979 EX+/VG(+) Virgin UK 7" 50,-

Sex Pistols - Something Else 1979 EX/EX- Virgin UK 7" 70,- 

Sex Pistols - The Great Rock'n'Roll Swindle 1980 NM-/VG+ Virgin 70,-

Sham' 69 - If The Kids Are United 1979 EX/VG+ Polydor UK 7" 70,- 

Simon & Garfunkel - The Concert in Central Park 1982 EX-/EX Geffen UK Dbl Utbrett Booklet 110,- Klassisk live-plate i god stand. Med booklet.

Simpley Red - Moneys Too Tight 1985 EX/EX WEA UK 12" 30,- 

Siouxie and the Banshees - Hong Kong Garden 1978 VG+/VG+ Polydor UK 7" 40,-

Siouxie and the banshees - Mittageisen 1979 EX+/VG(+) Polydor UK 7" 50,-

Skids, The - Working for the Yankee Dollar 1979 VG+/VG+ Virgin UK 7" Dbl utbrett 60,- Tøff sak! Dobbel 7" i utbrettcover er ikke hverdagslig syn. 

Slade - Alive 1972 EX/EX Polydor UK 80,- Meget pent eksemplar av hardt rockende live-skive.

Songhai - Songhai 1988 NM/EX Hannibal FRA 60,- Tja, hva skal man si... Det er en krysning mellom jazz og world-music, flinke folk og ofte høyt tempo. 

Soundtrack - Heavy Metal 1981 VG+/EX- Dbl, utbrett, WOC Full Moon HOL 100,-  Fet dobbel LP med filmmusikk til kultklassiker ( tegnefilmen ). Her er bl.a Black Sabbath, Blue Öyster Cult, Nazareth og Grand Funk Railroad !

Special AKA, The (The Specials) - Bright Lights / Racist Friend 1983 NM-/EX 2-tone UK 12" 50,-RESERVERT

Spirit The Family That Plays Toghether 1968 NM/EX CBS UK RE 100,- Fet skive! Dette er en repressing fra sent 70-tall, men selv disse begynner å bli vanskelig å finne. Bandet var på sitt beste her, hvor de kombinerer psykedelisk rock med herlige jam&jazz-inspirerte pasasjer. ANBEFALES!

Spirit - The best of 1973 EX-/EX- Epic US 90,- Flott samling av høyt aktet amerikansk band. Ofte omtalt som prog, men melodiøst, tøft og ganske rett på.

Splodgenessabounds - Simon Templer Deram 1980 EX/EX- UK 7" 50,- Knalltøff Ska-punk! 

Springsteen, Bruce - Born in the USA 1984 EX+/EX- CBS US OIS 60,-

Springsteen, Bruce - Tunneø Of Love 1987 EX-/EX CBS US OIS 60,- 

Squeeze - Squeeze 1978 EX/NM- A&M HOL soc 80,- Energisk punk-skive fra den første britiske bølgen. Låter bra!

Squire, Chris - Fish out of water 1975 VG+/VG Atlantic utbrett OIS 50,- Fin-fin skive som levner liten tvil om aSquire til daglig var å finne i Yes. Dette er progressivt så det holder, og Yes-kollega Bruford slår trommer fra begynnelse til slutt.

Stampeders - Sweet City Woman  1972 EX/EX US Bell Utbrett 70,- Klassisk amerikansk countryrock. US Original.

Status Quo - Piledriver 1972 VG+/EX Vertigo (spaceship label) GER Utbrett 70,- RE fra litt senere på 70-tallet.

Status Quo - On The Level 1975 EX-/EX- Vertigo Utbrett Insert soc 80,- Ikke merket med opprinnelsesland.. Tøff skive!

Steam - Steam 197? EX-/EX- Mercury US 30,- Tidlig 70-talls sak, poprock. 

Steeleye Span - Almanack 1973 EX/EX Charisma UK 110,- Flott, og ikke alt for vanlig samleskive fra bandets fire første år. Sterk folkrock fra sjangerens tidlige fase

Steeleye Span - Now We Are Six 1974 EX/EX- Chrysalis ( Grønn label ) UK liten woc 100,- Sterkt folkrock-album fra engelsk band!

Steeleye Span - All Around My Hat 1975 EX/VG+ Chrysalis ( Grønn label ) UK soc 90,-

Steely Dan - Reelin In The Years 1985 NM-/NM- MCA UK Dbl Utbrett 110,- Dobbel samleskive i pen stand. 

Stephenson, Martin - Boat to Bolivia 1986 VG+/EX- London 12" 30,-

Stephenson, Martin - Salutation Road 1990 NM/EX Kichenware UK OIS 50,-

Stevens, Cat - Teaser and the Firecat 1971 VG+/VG+ Island (palme label) SWE Utbrett soc woc 80,-  Svensk originalpressing med en hel haug sterke låter

Stewart, Rod - Never a Dull Moment 1972 EX/VG(+) Mercury US Utbrett soc 70,- Original med dobbel utbrett. Ronnie Lane og Ron Wood er fortsatt en del av Stewarts team, dette låter tøft! Noe knitring her og der, men spiller helt greit.

Stevens, Cat - Teaser and the firecat 1971 EX/EX- Island (Pink Rim) HOL Utbrett 90,- Tidlig RE (73/74?) av flott album i god stand.

Steinman, Jim - Bad for Good 1981 EX/EX Epic UK 60,- Pent eksemplar. Jim Steinman var hjernen bak Meat Loafs største suksesser, og dette kunne godt ha vært siste albumet i en triologi med Bat out of Hell og Deadringer. Todd Rundgren på gitar. 
 

Stiff Little Fingers - Suspect Device 1978 EX/VG+ Rigid Digit UK 7200,- Samleobjekt! Engelsk punkhistorie på knøttlite uavhengig selskap. Kort historie om utgivelsen: Førsteopplaget var på 500 plater. Går i dag for mellom 2 og 4 tusenlapper. Rød label på denne. Platene gikk kjapt unna, og et nytt opplag ble trykket. Denne gangen med hvitgul label, men fortsatt på bandets egen label. Jeg kjenner ikke opplaget på andrepressingen, men det var nok en del større enn første, siden prisen jevnt over ligger på en tiendedel. Jeg har sett denne gått for 400+, så en tohundrelapp skulle ikke være mye å be om.

Stranglers, The - Peaches 1977 -/VG(+) UA UK 7" 30,- 

Stranglers, The - No More Heroes 1978 -/VG+ UA UK 7" 30

Stranglers, The - La Folie 1981 EX+/EX+ Liberty HOL 70,- Inneholder bl.a Golden Brown, en av 80-tallets aller vakreste...

Stranglers - All Live 1988 EX+/EX+ Epic HOL OIS Utbrett 70,- God live-skive som oppsummerer Strangler fra de tidlige punk-dagene, via 80-tallets mørke rock og til litt lettere pop ved tiårets slutt.

Stump - The Peel Sessions 1987 EX+/EX+ Strange Fruit UK 4-spors 12" 50,- 

Style Council - The Lodgers - Live 1985 EX/EX TSXC UK 50,-

Sun, Joe - Out of your Mind 1979 VG+/VG+ Ovation Can 70,- Johnny Cash skryter uhemmet av Joe Sun bak på coveret. Dette er stilren countryrock et sted midt mellom gamlegutta Jennings, Cash og Nelson, og rockere som Springsteen og Dylan.

Suns of Arga - Revenge of The Mozabites 1979 EX/EX Rock Steady UK 90,- Rimelig smalt, en slags Pre-elektronika og undergrunns-etno. Helt sikkert veldig hot for noen få spesifikke samlere og DJ's som kanskje liker å leke seg med samples og loops, eller andre som vil ha noe utenfor allfarvei. 30 år gammel utgivels på lite selskap.

Supertramp - Crime of the Century 1974 VG+/VG+ A&M GER RE toc OIS 60,- Sterkt album fra da Supertramp var inne i sin progressive periode, og lente seg tungt inntil band som Pink Floyd, Manfred Manns Earth Band og Genesis. ANBEFALES!

Supertramp - Breakfast In America 1979 EX/VG+ A&M US OIS 50,-

Supremes, The - Cream of the Crop 1969 VG+/EX- Motown US 90,- Står til $20 i Goldmine.

Sweet - Level headed 1978 VG(+)/VG(+) Capitol US Utbrett OIS 40,- 

Sweet Honey in the Rock - Good News 1981 NM/NM- Cooking Vinyl UK 70,-

Sweet Honey in the Rock - Breaths... The Best Of  198? EX+/EX Cooking Vinyl UK OIS 60,- Kraftfull Acapella fra 6 damer med store stemmer.

Taj Mahal - The Natch'l Blues 1969 -/EX+ Edsel UK RE 30,- Flott bluesskive i god stand, men coveret ligger et eller annet sted på de evige jaktmarker... RESERVERT

Talking Heads - Life During Wartime 1979 EX-/VG+ Sire UK 7"Sire Company-Sleeve 50,-

Talking Heads - Slippery People 1983 NM/EX+ Sire US 12" 60,-

Tangerine Dream - Stratosfear 1976 NM-/EX+ Virgin ( grønn label ) UK Utbrett soc 110,- Flott elektronisk krautrock i herfra til drømmeland

Taylor, Alex - With Friends and Neighbors 1971 NM/NM Capricorn US Utbrett 90,- Jeg tok selv av plasten på denne skiva i sommer, og den har vært spilt en eneste gang på 39 år. Hadde håpet den var litt skarpere i kanten, men vi snakker en ganske rund countryrock. Alex Taylor var bror til James, som gjorde det enda hvassere på 70-tallet. Ei allright skive, men mest for de som liker støvete pistoler og cowboyboots. Morsomt å finne en så gamme skive forseglet var det uansett.

Temptations, The - 25th Aniversary 1986 EX/EX Tamla Motown GER 2-LP 100,- 

Ten Years After - About Time 1989 NM-/NM- Chrysalis 80,- Comeback-albumet til TYA

Thee Midniters - Love Special Delivery 1966 Whittier US woc 100,- Denne plata er sliten og knitrer som tørre einekvister i peisen, men spiller greit gjennom. Samtidig er dette et meget ettertraktet objekt for alle samlere av tøffere 60-tallsrock fra US. Tøff krysning mellom skarp garasjerock og soul. Råtøft gitarspill i massevis.

The The - Infected 1986 NM/NM CBS HOL OIS 70,- Klassiker fra 80-tallet, friskt, rocka og fengende fra band som stadig minner meg på at 80-tallspop er et ganske vidt begrep, og at noe av det faktisk er veldig bra. Helt strøkent eksemplar!

The The - Mind Bomb 1989 NM/NM CBS HOL OIS 70,-

Thin Lizzy - The Black Rose 1979 VG+/EX Vertigo NOR OIS 70,-

Thin Lizzy - Lizzy Lives 1989 NM/NM Grand Slam Can 100,- Bra best-of i pen stand. Her sitter klassikerne tett!

Toad Hall - Class of '68 EX/VG+ Liberty US 150,- Meget OK US-psych, original fra '68.

Traffic - John Barleycorn Must Die 1969 EX/VG UA (Oransje/sort label) US Utbrett 80,- US Original til budsjettpris grunnet noe svak vinylkvalitet. Ingen hakk, men noe knitring. Likevel fullt spillbar! At coveret er strøkent får bli en bonus... EX/EX ca 200 kr. Meget bra album fra flott britisk band som hentet fra både jazz, folk og soul i sin progressive men melodiøse rock. Tittelkuttet her er en av de feteste folkrocklåter som er innspilt i England. ANBEFALES!

Traveling Wilburys - Traveling Wilburys 1988 M-/NM Wilbury GER OIS 80,- Strøken klassiker fra Dylan/Petty/Harrison/Orbison og Lyn

Traveling Wilburys - Vol 3 1990 NM/M- Wilbury GER OIS 100,- Et svært solid album, overraskende tøft og hardslående til å komme fra denne gjerngen. Noe mer vrien å finne enn debuten. Denne fremstår som ny. ANBEFALES!

UB40 - Madam Medusa 1980 EX-/VG+ Graduate 12" 40,-

Uggla, Magnus - Välkommen Till Folkhemmet 1983 EX/EX Sonet OIS 70,- 

Uggla, Magnus - Den Döande Dandyen 1986 EX+/EX+ CBS HOL OIS soc 70,-

Uggla, Magnus - Allting som ni gör kan jag göra bättre 1987 EX/EX CBS HOL 70,- Morsom plate der Uggla gjør nye versjoner av klassikere av bl.a Peps Persson, Nationalteatern og Hoola Bandoola. Tittelen lyver likevel en smule...

Uggla, Magnus - 35 Åringen 1989 NM-/EX+ CBS HOL OIS 70,-

UK Subs - She's Not There 1979 EX-/VG+ GEM UK 7" 60,- Uvanlig versjon av en fet rock-klassiker. Grønn vinyl!

UK Subs - Tomorrows Girls 1979 EX-/VG(+) GEM UK 7" 60,- Blå vinyl

UK Subs - Warhead 1980 VG+/VG+ GEM UK 7" 50,-

Ultravox - Ultravox 1977 EX+/EX+ Island UK soc 90,- Dette er i sannhet et av verdens tøffeste album! Drivende, britisk punka rock med mørk kjerne. Ærlig, rått og sterkt. Denne MÅ du ha! ANBEFALES!

Ultravox - Ha! Ha! Ha! 1977 EX(-)/EX(-) Island 80,- Mer fantastisk rock fra Ultravox på deres andre album. ANBEFALES!

Ultravox - Three Into One 1980 VG+/EX Island SPA 70,- Samlealbum som oppsummerer "punk-era" U-Vox med John Foxx på vokal. Her er det MYE bra! 

Ultravox - Vienna 1980 NM-/EX Charisma UK 70,- 

Ultravox - The Thin Wall 1981 NM-/NM- Charisma UK 40,- 12" singel i fargerikt Chrysalis-cover.

Ultravox - Rage In Eden 1981 EX/EX Charisma SWE OIS 60,- Ultravox er på vei bort fra punken og opererer nå i grenseland mellom pop og new wave. Det låter fortsatt ganske så bra! 

Uriah Heep - Veray 'eavy, Very 'umble 1970 VG(+)/VG(+) Vertigo GER (spiral label) Utbrett woc soc 200,- Tysk originalpressing på Swirl-label. Pene engelske pressinger ligger ofte på drøye tusenlappen, men de har gått på ebay ned mot fem-seks hundre, og like ofte for mellom to og tre tusen. Dette eksemplaret er velbrukt, men ikke utslitt. Cover har bretter, litt skriblerier og en tynn stripe blank tape i ryggen. Vinyl knitrer noe, men jeg vil absolutt kalle den spillbar. Dette eksemplaret er nå plukket ut fra min egen Vertigo-samling, og har fungert fint for meg. Nå oppgraderte jeg til en pen (og dyr) engelskmann, da ryker denne. Solid skive som åpner historisk med den beintøffe Gypsy.

Uriah Heep - Salisbury 1970 NM-/EX+ Bronze UK Utbrett 160,- Meget pen 2.press av flott album. Engelsk førstepress på Vertigo er i dag ettusenkronersobjekt om du skal ha en som er like pen.

Uriah Heep - Live 1973 VG+/VG+ Bronze UK Dbl utbrett booklet 130,- UK original i grei bruksstand. Bookleten sitter på plass i coveret. Litt ekstra slitasje på ryggen av coveret, men albumet holder til VG+, med litt knitring på roligere partier. Et monster-tøft live-album, som viser Uriah Heep fra sin aller beste side. ANBEFALES! 

U2 - Under a Blood Red Sky 1983 EX/EX Island GER 70,- U2 på sitt tidlige, rocka og passe desperate stadium. Dette er noe av det fineste som kom fra England på 80-tallet etter at punken ebbet ut. ANBEFALES! 

U2 - Rattle And Hum 1988 EX-/EX- Island US Dbl, utbrett, 2X OIS 100,-

Van Der Graaf Generator - The Aerosol Grey Machine 1969 Mercury M/M 160,- Ny og uåpnet RE av debuten til VDGG. Mørkt, storslått og dramatisk.  ANBEFALES !

Vardis - Quo Vardis 1982 EX/EX Logo UK 70,- Morsom og litt annerledes heavyrock som låner litt glam fra Slade og Sweet og parrer den med litt 50-talls rock'n'roll-fascinasjon.

Wakeman, Rick - The Si Wives of Henry VIII 1972 EX/EX- A&M Utbrett 80,- RESERVERT

Wakeman, Rick - Journey to the Centre of the Earth 1974 EX/VG(+) A&M UK Booklet soc 60,- Meget tøft eventyr-album fra den ambisiøse Wakeman. Fet progrock det meste av veien, en klassiker! Litt knitter og sus i vinylen på rolige partier, men absolutt et greit brukseksemplar. Cover er pent, komplett med booklet.

Wakeman, Rick - Journey To The Centre of the Earth 1974 EX+/EX+ A&M UK Utbrett Booklet 100,- Jeg slutter aldri å anbefale denne heksegryta av tøff progrock og barnslig stormannsgalskap. Jevnt over veldig bra, med høydepunkter som den eksplosive Battle, som er noe av det tøffeste et Yes-medlem noen sinne har satt navnet sitt på. ANBEFALES! RESERVERT

Wakeman, Rick - The Myths and Legends of King Arthur... 1975 EX/EX A&M UK Utbrett Booklet 100,- En flott avslutning på tre ambisiøse album! Vokalister er de samme som på forgjengeren, gutta fra heavy-progressive Warhorse og Wild Turkey. RESERVERT

Warhorse - Red Sea 1972 M-/M- Akarma IT Dbl RE 350,- Høykvalitets RE av klassik heavyalbum opprinnelig utgitt på Vertigo. Her på dobbel vinyl med mye bonusstoff. Bandet hadde Nick Simper (Ex Deep Purple) som bassist. Flott samlerobjekt, enten du har originalen (som nå ligger på over tusenlappen) eller ikke. Kjøpt for 6-7 år siden, regner med at denne forlengst er ute av katalogen, da Akarma-titlene oftest er ganske kortvarige. 

Waters, Muddy - Muddy "Missisippi" Waters Live 1979 EX-/VG+ CBS/Blue Sky HOL soc 50,-

Waters, Muddy - At The Newport 1960 NM-/EX 1982 Chess IT 60,- RESERVERT

Weather Report - Black Market EX/EX CBS UK 80,- Velkjent funk/fusion-album med bl.a . Pastorius, Wayne Shorter og Chester Thompson. Selv om dette ikke akkurat er min tekopp, kan jeg ikke nekte for at det groover veldig bra. 

Whitesnake - Lovebite 1978 NM-/NM- Sunburst/EM fame GER 70,- Bra band bygd på restene av Deep Purple

Whitesnake - Ready an' Willing 1980 VG+/EX Liberty fame GER soc toc 60,- Knallskive, min favoritt fra dette bandet. ANBEFALES!

Who, The - Tommy 1969 VG/VG Decca (sort / regnbue label) US Utbrett 70,- Klassiker fra Who-katalogen. Vinylen så trist ut, men etter en vask spiller den faktisk rimelig greit, gjør nytten som brukseksemplar om du ikke er veldig kresen. Tøff skive!

Who, the - Hooligans 1981 VG+/VG+ MCA US Utbrett Dbl 2X OIS 120,- Fet samleskive som gir et bra bilde av Who's karrierre.  

Winwood Steve - Arc oa Diver NM/NM 1980 Island UK OIS 60,- 

Wishbone Ash - Argus 1972 EX/VG+ MCA (blå/sort label) GER Utbrett 110,- Litt småknitring her og der, men absolutt et greit brukseksemplar. Meget solid hardrock/prog-album fra band som har vært en viktig inspirasjonskilde for alt fra Lynyrd Skynyrd til Iron Maiden og Judas Priest. Tysk original. ANBEFALES!

Working Week - Working Nights 1985 EX-/EX Virgin UK Dbl Utbrett toc 70,- Debut fra britisk jazzpop-ensemble som produserte svært så dansbare saker.

Wyatt, Robert - Work In Progress 1984 EX+/EX Rough Trade UK 70,- 4-spos EP fra legendariske Wyatt. EP'er på små selskap er ikke helt greie å spore opp, heller ikke denne er helt vanlig rundt omkring. 

 Yes - Yesterdays 1974 EX-/EX- Atlantic US OIS 100,- 

Yes - Relayer 1974 VG+/VG+ Atlantic US Utbrett OIS 90,- Mange rangerer dette som det beste fra Yes. Den er mørkere og tyngre enn mye av det tidligere materialet, den nesten 22 minutter lange The Gates of Delirium fyller hele A-siden, og dette er ikke for nybegynnere... Grei bruksstand, men seamspilt i det originale innercoveret.

 Young, Neil - American Stars & Bars 1977 EX/EX Reprise NOR OIS 100,-

Young, Neil - Decade 1977 EX-/EX- Reprise UK 3LP Utbrett 2XOIS 200,- En bauta av en samleskive! 3 LP'er som dekker Youngs 10 første år. Noe småknitring kan høres her og der, men absolutt et OK eksemplar. Normal slitasje på cover, ingenting annet.  ANBEFALES! RESERVERT

Young, Neil - Re-Ac-Tor 1981 VG+/VG+ Reprise US 80,-

Zappa, Frank - Over-nite Sensation 1973 EX-/EX- Discreet US Utbrett 140,- US original i rimelig god stand. Litt aldersslitasje på cover, men det vil det nesten alltid være på disse matte, ulaminerte amerikanerne fra tidlig 70-tall. Vinyl spiller veldig greit. Dette er min personlige Zappa-favoritt, og et album som bør være lett å like for de aller fleste. Tøft, groovy, morsomt og melodiøst. ANBEFALES!

Zappa, Frank - Sheik Yerbouti 1979 EX-/EX CBS HOL 2XLP, utbrett, 2X OIS soc 130,- Klassiker med Bobby Brown som høydepunkt? Dobbeltalbum i god stand. Liten skade etter sticker på cover. Vinyl spiller meget bra.

Zappa, Frank - Joes Garage 1979 -/VG(+) CBS UK 7" 40,- Catholic Girls på B-siden. Ligger i et slitent CBS company sleeve. 

Zappa, Frank - Joes Garage acts II & III 1979 EX+/EX- CBS HOL Dbl Utbrett insert 130,- Zappa-klassiker av det litt mer tilgjengelige slaget, men like fullt en godtepose full av funk, hardrock, jazz og andre krumspring. ANBEFALES!

Zappa, Frank - Tinseltown Rebellion 1981 NM-/NM- Barking Pumpkin US Dbl, utbrett, 2X OIS 140,- Promo-stempel på baksiden av cover. Det ene innercoveret har klipt av hjørne, hvor bestillingskupong for Shut up and play yer guitar var. Har tilhørt en fan...

Zevon, Warren - Transverse City 1989 VG+/VG+ Virgin GER OIS soc 50,-

Zombies, The - She's not There 1981 VG+/EX(-) Decca UK 70,- Flott best-of fra høyt aktet 60-tallsband.

PLATENE BESTILLER DU FRA morten.reiten@gmail.com

 

 

Facebook